ריצת 100 מ' נשים באליפות העולם

| שתף |

מי תהיה האשה המהירה בעולם? בריצת 100 מ' נשים נראה כי כרמליטה ג'טר היא פייבוריטית לניצחון, אבל האם היא תוכל לגבור על נבחרת ג'מייקה? זה כבר עניין אחר.

תאריך: 24/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

כרמליטה ג'טר היתה רוצה מאד לזכות בזהב. בשתי אליפויות העולם הקודמות סיימה שלישית. ג'טר בת ה-31, ילידת קליפורניה, הרצה השנייה המהירה בכל הזמנים בריצת 100 מ' (10.64) אחרי בת ארצה פלורנס גריפית'-ג'וינר מרגישה שהפעם זה יקרה והיא תוכל לזכות בזהב.

הכל עבד מצויין עבור ג'טר השנה, בייחוד במפגשי ליגת היהלום, שם מלבד להפסד אחד לורוניקה קמפבל-בראון במפגש בשנחאי בשלוש מאיות השנייה, היא הראתה תמונה מושלמת. ג'טר קבעה מוקדם בתחילת העונה את תוצאת השנה בעולם (10.86 שנ') בתחרות הבית של יריבתה הגדולה שבוע לפני שהפסידה לקמבפל -בראון ששיפרה את תוצאת השנה בעולם ל- 10.76 שנ' באוסטרבה ב-31 במאי.

ארבעה ימים לאחר מכן במפגש ליגת היהלום ביוג'ין קבעה ג'טר 10.70 שנ', התוצאה השלישית בטיבה בקריירה של עצמה, והחזירה לעצמה את הדירוג במקום הראשון בליגה שם היא נמצאת עד עכשיו. שלושה שבועות מאוחר יותר התחרתה באליפות ארה"ב שם הבטיחה את מקומה באליפות העולם עם 10.74 שנ' בתנאים של רוח בריצת 100 מ', ובריצת 200 מ', שם סיימה שנייה. 

בחודש שלאחר מכן התרכזה ג'טר בהדרכת המאמנת שלה במרחק הארוך יותר וניצחה במפגשים בשטוקהולם ולונדון. אולם עבור ג'טר זה ברור, ששום דבר לא בטוח עד שחוצים את קו הסיום.  בדוחא שנה שעברה, באליפות העולם באולם היתה ג'טר פייבוריטית לניצחון אבל הובסה ברגע האחרון על ידי קמפבל-בראון בריצת 60 מ'. 

המוקדמות בריצת 100 מ' יחלו ב-28 באוגוסט. קמפבל-בראון מגיעה עם 5 ריצות סאב 11 שנ' באמתחתה, בדיוק אחת פחות מג'טר, אבל עם רזומה של מדליסטית זהב. אלופת העולם המכהנת בריצת 200 מ' יכולה לזקוף לזכותה הופעות מרשימות בריצת 100 מ' כמו מדליית הארד באתונה 2004 ומדליית הכסף באליפות העולם ב-2005 בהלסינקי אחרי לורן ווילאמס. שנתיים אחר-כך היא הפכה את המיקום כאשר ג'טר סיימה שלישית עם הפרש של 0.01 שנ'.

שלי- אן פרייזר -פירס תנסה להגן על תארה בריצת 100 מ' ולמרות שהיתה פצועה והיתה מוגבלת באימונים עדיין היא מוכשרת מספיק כדי להפתיע. תוצאת השנה שלה עומדת על 10.95 שנ' מהמפגש ביוג'ין ועם הרבה מוטיבציה של נבחרת ג'מייקה היא בהחלט מגיעה להילחם.

גם קרון סטיוארט לא תישאר חייבת. בהופעתה בברלין 2009 סיימה שנייה אחרי פרייזר-פירס. זאת לאחר שקבעה במבחנים לאליפות העולם 10.93 שנ'. השנה קבעה בחודש יוני 10.87 (רוח 2.0).

קלי-אן בפטיסטה בהחלט יכולה להביא ל"ספין" בין הפייבוריטיות מג'מייקה ואולי תהיה האשה הראשונה מטרינידד וטובאגו שזוכה במדליה בריצת 100 מ'. בפטיסטה הוכיחה את עצמה בספטמבר שעבר בגביע היבשת בספליט. וכעת, אלופת העולם לנוער משנת 2003 יכולה להגיע בפעם הראשונה לגמר אליפות גדולה ולהיות שחקנית מרכזית על הבמה. בפטיסטה הביסה את קמפבל-בראון במפגש בפריז וקבעה את תוצאת העונה שלה - 10.91 שנ' וסיימה שנייה אחרי ג'טר בלונדון.

בת ארצה של ג'טר, מרשבת מאיירס קבעה השנה תוצאה מצויינת של 10.86 שנ' וגם כן יכולה להוות גיבוי טוב לג'טר. אין ספק שמי שעומד השנה במרכז ריצת 100 מ' נשים הם אמריקה מול ג'מייקה, והכל עדיין פתוח.

סגור