ריצת 110 משוכות באליפות העולם

| שתף |

110 מטר משוכות מעולם לא היתה אחד מהאירועים הזוהרים של האתלטיקה, אבל זה יכול להשתנות כאשר כל שלושת רצי המשוכות המהירים ביותר של כל הזמנים יתחרו יחד באליפות העולם בדרום קוריאה.

תאריך: 24/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

הקובני דיירון רובלס וליו שיאנג הסיני חוזרים מפציעה והם מוכנים לקחת על עצמם את הנסיון לנצח את האמריקאי דיוויד אוליבר. עם ציפיות גבוהות הם כעת יכולים לייצר את אחד העימותים המרהיבים ביותר על המסלול בדאגו.

בעיקר בשל העדרם של שני האלופים האולימפיים האחרונים, אוליבר שלט בשתי העונות האחרונות והתקדם ללא הפסד ב -18 גמרים מסוף אוגוסט 2009 עד מאי השנה.

אחיזתו של בן ה-29 בריצה זו חמקה לו במהלך החודשים האחרונים כאשר  רובלס ניצח אותו פעמיים וליו ניצח אותו במפגשי ליגת היהלום.

ליו הוא היחיד מבין השלושה שזכה בתואר אלוף העולם באוסקה בשנת 2007 - אך מאז התמודד עם פציעה חוזרת ברגל שהובילה אותו לפרוש מהמשחקים בביג'ינג 2008. שיאן העולם לשעבר והאלוף האולמפי מ-2004 עם שיא אישי של 12.88 שנ', ליו הצליח לחזור השנה ולנצח את אוליבר בעיר הודתו בשנחאי. אוליבר מהר מאד נקם על ידי ניצחון באורגון כאשר רץ סאב 13 שנ' (12.94) והמקום השני של ליו (13 שנ') הוכיח כי הוא חוזר לעצמו.

"ליו שיאנג בכושר טוב, הוא בריא, הטכניקה שלו והסבולת במצב טוב גם כן", אמר מאמנו בשבוע שעבר לעיתונאים. "הפציעה שלו החלימהה בהדרגה מה שאפשר לו לבצע אימונים בצורה יותר עקבית. אולם האתגר הגדול שלו יהיה להשתתף בשלוש ריצות תוך יומיים, דבר שלא עשה מאז שנת 2008", הוסיף. 

2008 היתה גם השנה שרובלס שבר את שיא העולם שהיה שייך לליו, כאשר רץ באוסטרבה 12.87, וקטף את התואר האולמפי בביג'ינג אולם גם הקריירה של הקובני בן ה-24 הופרעה על ידי פציעות מאז.

חלק מהעניין שימשוך רבים לצפות בקרב הוא הסגנון הכל כך שונה של כל אחד מהשלושה. אוליבר, שחקן פוטבול אמריקאי לשעבר, מלא כוח ושרירים, בעל זינוק יחסית איטי אבל חסר פחד בלהפיל כמה משוכות בדרך על מנת לפלס את דרכו ב"בולדזריות" לקו הסיום. רובלס הממושקף, הוא האמן הטכני, גולש בקלות מעל המשוכות, בעוד ליו כמו כלב מירוץ באיכות גבוהה תמיד הוכיח תחרותיות עצומה שאיפשרה לו לפצות על הכל ב-15 מ' האחרונים.

ליו הוריד צעד אחד השנה, בריצה לקראת המשוכה הראשונה אבל "עדין יש עבודה לעשות", אומר מאמנו. "הטכניקה החדשה של שבעה צעדים למשוכה הראשונה עדיין לא הגיעה לרמה שהיתה לו כאשר הגיע עם שמונה צעדים", ועוד הוסיף "עדיין יש מקום לשיפור בין הצעד הראשון לשני". 

עם כל כך מעט מקום לטעויות בריצת המשוכות הגבוהות, עדין ישנו סיכוי שאף אחד משלושתם לא יצליח לקטוף את התואר הנחשק כאשר האמריקאי ג'ייסון ריצ'רדסון הנמצא כעת בכושר מצויין, יצליח להרגיז את שלושתם. על מנת להצליח לעזות זאת, האמריקאי בן ה-25 יהיה חייב לשפר את שיאו האישי העומד על 13.08 שנ'.

סגור