רכיבת זיכרון ומחאה

| שתף |

קרוב ל-2000 רוכבים יצאו לדרך בכביש 3 מלטרון דרך צומת נחשון לרכיבת מחאה. הרכיבה אורגנה בעקבות מותם של יצחק סימון ושלום גרוסמן ז"ל לפני כשבוע. רכיבה שקטה ומופתית שמסר ברור היה בה - יש חיים בשוליים, יש חיים על הכביש.

תאריך: 20/08/11, מאת: יחיאל מילר, מערכת עולם הריצה

בשעה עשר היום בבוקר יצאה לדרך רכיבת המחאה שאורגנה בעקבות התאונה בה נספו יצחק סימון ושלום גרוסמן ז"ל. כאלפיים רוכבים השתתפו ברכיבה שהחלה מתחנת הדלק לטרון לכיוון לטרון ומשם ליסודות, מקום בו התרחשה התאונה, וחזרה ללטרון. כחצי שעה לפני הרכיבה, הכבישים המובילים ללטרון היו עמוסים ברוכבים שחלקם סיימו את אימון השבת שלהם ואחרים שהחנו את המכוניות עמוסי האופניים בטל שחר, נחשון ובאיזור נקודת המוצא בלטרון.

המחזה של שיירת רוכבים כה גדולה וארוכה זה דבר נדיר במקומותינו. במשך שעה ארוכה הכביש בין לטרון ליסודות היה מוצף ברוכבי אופניים .רוכבים שמשתייכים לקבוצות התערבבו עם רוכבי ה"סולו" שנוהגים לרכב לבד. מתחרים מהרמה הגבוהה רכבו יחד עם ה"עמך" ועם כלל הרוכבים שבאו בעצם לומר, די לתאונות! תזכרו שגם אנו נמצאים על הכביש. אנחנו עושים מצידנו כמעט את הכול כדי לא להיפגע. החולצות שלנו צבעוניות ובולטות כדי שתבחינו בנו. אנחנו משתדלים לרכב בשוליים ונמנעים ככל שאפשר לרכב בסמוך למכוניות. לא סתם אלפי רוכבים מחפשים בשבתות בבוקר את הכבישים בהם התנועה דלילה. כל מה שנדרש זה תשומת לב מצד הנהגים, קצת סבלנות ואורך רוח.

המשטרה עזרה בהכוונה אבל לא סגרה את הכבישים. הרוכבים נצמדו לשוליים ולצד ימין של הכביש ובדרך כלל הצד השמאלי של הכביש היה פנוי לרכבים. הפעם הייתה עדיפות וזכות קדימה לרוכבים, אבל התנועה זרמה אם כי באיטיות יחסית. עם החזרה ללטרון הסתיימה הרכיבה והפיזור היה ללא תקלות מיוחדות. חבל רק שאירוע כזה מרשים שייחרט בזיכרון של כל מי שהשתתף בו נערך בעקבות התאונה האיומה שהייתה בשבת שעברה. יצחק סימון ושלום גרוסמן השתייכו ל"עמותת ליאור" שהוקמה לזכרו של ליאור שבתאי ז"ל שנפל במלחמת לבנון הראשונה זו גם העמותה שאליה אני משתייך כבר שנים רבות. המכה שספגה המשפחה והטראומה של רוכבי האופניים לא תשכח. אבל, צריך לעשות הכול כדי למנוע תאונות דרכים בכלל ועבורנו , תאונות שבהם מעורבים אופנים, בפרט.
יהי זכרם ברוך.
 

סגור