רמזי עבדול ג'אבר קיבל אזרחות ישראלית

| שתף |

האתלט בן ה-18 נחשב לאחד הרצים הטובים שחיים כיום בישראל למרחקים בינוניים וארוכים לבני גילו, וייצג כבר השנה את ישראל באליפות אירופה

תאריך: 03/06/15, מאת: SPORTWEB

שר הפנים הקודם, ח"כ גלעד ארדן חתם בסוף כהונתו בממשלה הקודמת על אישור מתן האזרחות לרמזי (סמי) עבדול ג'אבר, בין היתר, ואולי בעיקר בשל הצטיינותו היתרה באתלטיקה, במסגרת פעילותו באגודת אתלטי הסמטה דרום תל-אביב, בתחום הריצות הבינוניות והארוכות. ביום שלישי האחרון רמזי קיבל במשרד הפנים את תעודת הזהות הישראלית, והפך רשמית לתושב ואזרח מדינת ישראל לכל דבר. וכך, כבר בחודש יולי ייצג רמזי את ישראל באליפות אירופה שתתקיים בשבדיה, בריצת 10,000 מ', לאחר שקבע השנה 31:23.33 דק' והשיג את הקריטריון לתחרות זו. בפעולה זו המשיך השר ארדן את תמיכתו בספורט הישראלי בכלל ובאתלטיקה בפרט, אחרי שכזכור, בסוף שנת 2014 העניק השר ארדן אזרחות ישראלית למטילת הכידון מרגריטה דורוז'ון שהספיקה מאז לשפר פעמיים את השיא הישראלי ולהעמידו בהישג המרשים של 63.85 מ' וקביעת הקריטריון לאליפות העולם בבייג'ין ולמשחקים האולימפיים בריו.

רפי פלד, יו"ר איגוד האתלטיקה הודה לשר ארדן ואמר: "איגוד האתלטיקה מברך על מתן אזרחות לכל מי שמבקש להיות אזרח מדינת ישראל, ובייחוד לאתלטים מצוינים. בטוחני שהאתלטים האלו יתרמו מיכולתם ואין ספק שבטווח ארוך תרומתם תורגש ותקדם את האתלטיקה הישראלית".

רמזי בן ה-18, בנם של מבקשי מקלט מדארפור, הגיע ארצה עם משפחתו לפני למעלה מ-7 שנים, וכיום הנו תלמיד מצטיין בכיתה יא' בביה"ס ביאליק-רוגוזין בתל-אביב, ומתעתד לסיים את לימודיו עם בגרות מלאה במגמת מחשבים.
לפני כשנתיים וחצי החל גרעין של נערים, כשרמזי אחד מהם, להתאמן ולתחר בתחרויות האתלטיקה, תחת הדרכתו של המאמן יובל כרמי, בקבוצת הריצות הבינויות והארוכות של אגודת אתלטי הסמטה דרום ת"א. כיום רמזי הוא אחד מרצי הנוער המובילים בישראל (אלוף ישראל לקדטים ב-1500 וב-3000 מ', אלוף ישראל לנוער בריצת כביש ל-5 ק"מ, וסגן אלוף ישראל לנוער בריצת שדה). בשנה שעברה זכה רמזי במדליית הארד באליפות העולם לבתי ספר בריצות שדה.

עמותת "יהורז" ומועדון אתלטי הסמטה דרום ת"א יפו מבקשים להודות בכל לב לרבים וטובים שסייעו בתהליך הארוך לקבלת האזרחות, ובראשם שרי הפנים והתרבות והספורט, למשרד הפנים ומשרד התרבות והספורט, וכן לאיגוד האתלטיקה אשר המליצו, תמכו ואישרו את הבקשה. "אנו מאמינים כי בכוחה של מסגרת ספורטיבית-חברתית לשנות את מסלול חייהם של הנערות והנערים ולסייע להם להפוך לתלמידים טובים יותר, מנהיגים חברתיים ואתלטים מקצועיים", ציינה שירית כשר המובילה את המועדון המנוהל ע"י עמותת "יהורז" ע"ש רס"ן יהורז כשר ז״ל.
  

  • צילום: עמיר חיל

סגור