רן שילון ירוץ 80 ק"מ בפריז

| שתף |

קשה לחשוב על פריז ועל מרוץ שטח בעת ובעונה אחת, אבל מסתבר שהדבר אפשרי המרוצים מתחילים כולם מחוץ לעיר, דרך היערות, שמורות הטבע ולבסוף הפארקים של העיר עצמה סיום הריצה הגרנדיוזי מתבצע בקומה הראשונה של מגדל האייפל.

תאריך: 20/03/11, מאת: רן שילון

Le Trail de Paris

מרוץ הקרוס קאונטרי הגדול של אזור פריז חוגג את השנה הרביעית שלו במרוץ 4 מרחקים שונים המתחילים בריצת היכרות קצרה, דרך מסלולים של 18 ק"מ, 50 וכמובן 80 ק"מ. קשה לחשוב על פריז ועל מרוץ שטח בעת ובעונה אחת, אבל מסתבר שהדבר אפשרי. המרוצים מתחילים כולם מחוץ לעיר, דרך היערות, שמורות הטבע ולבסוף הפארקים של העיר עצמה והסיום הריצה הגרנדיוזי מתבצע בקומה הראשונה של מגדל האייפל!
פרטים נוספים, ניתן למצוא באתר התחרות (באופן לר גיל ניתן למצוא אתר באנגלית...)

הארוע הוא חצי-עצמאי, כך שקיימות מספר תחנות האכלה בדרך ובין לבין, הרצים צריכים לדאוג לעצמם ומחוייבים בנשיאת ציוד רב הכולל ביגוד חם (הטמפרטורות הצפויות הן 4-14 מעלות ואפילו באתר ממליצים פעם אחר פעם להביא בגדים חמים. מה זה אומר לגבי?), אוכל ושתייה (לפחות 2 ליטרים נבדקים ביציאה מכל תחנה) וציוד חרום (שמיכת מילוט, פנס ראש, ערכת עזרה ראשונה, טלפון סלולרי, ציוד לגשם ומשרוקית)
הארוע, כמו כל הארועים בצרפת, עומד בסימן ירוק, מה שמחייב את הרצים לשאת עימם כמובן כוס לשתייה (נשמע מוכר?)

נותן החסות המרכזי של הארוע היא חברת מיזונו, והשנה החלטתי להצטרף לריצת ה 80 ק"מ, כמרוץ מכין ראשון לעונה ארוכה וקשה של תחרויות (פרטים בהמשך). תודה לחברת אטלנטיס, יבואני מיזונו ולפרוגרס טורס, שאפשרו לפרוייקט הזה לקרות.

ביום שבת הקרוב, בשעה 12:00 שעון פריז (13:00 שעון ישראל), אזנק עם 1800 רצים אחרים למרוץ הארוך. בין שישי לשבת, אדווח מפריז, בתקווה גם מהתחרות עצמה, בהנחה שתהיה קליטה סלולרית לאורך המסלול. הדיווחים החיים יועלו לאתר עולם הריצה.

עונת הריצה שלי
כמו שכתבתי, זו תחרות ראשונה עבורי העונה ומטרתה "בדיקת כלים" – לבדוק מה מצבי ואיך צריך לבנות את המשך העונה לקראת התחרות המרכזית שלי השנה – UTMB – האולטרא של מון בלאן,  והשנה המרוץ הארוך בן 166 הקילומטרים וה 9400 מטרים של טיפוס מצטבר. מכיוון שמרוץ זה צפוי לקחת לי בין 35-40 שעות, הכנתי מספר ארועים מקדימים, כדי שאגיע מוכן לגמרי:

 לפני 3 שבועות, יצאתי לארוע אקסטרים של 48 שעות רצוף ללא שינה במדבר יהודה עם קבוצה שאיתה יצאתי לארוע דומה לפני מספר חודשים. מטרתי היתה לבדוק את תפקודי ללא כל שינה ולקבל החלטה לגבי טקטיקת הריצה שלי במון בלאן
 אקו טרייל דה פריז – הריצה בשבוע הקרוב
 מרתון תל אביב – פייסר של 3:30
 הר לעמק בזוגות במאי – עם אלעד בנימין. מי שלא מכיר את השם, אלעד התחרה כבר בתחרויות ההזויות ביותר בעולם, כולל ריצת באדווטר ומתאמן השנה למון בלאן הארוך. כל אחד מאיתנו ירוץ 2 ריצות של כ 50 ק"מ
 קיים סיכוי (עוד לא סגור) שארוץ 110 ק"מ בתחילת יולי בתחרות המדהימה של וורבייה – סאן-ברנרד בשוויץ  . המסלולים של תחרות נפלאה זו דומים ובחלקם זהים לתחרות של המון בלאן, כך שתהיה לי היכרות נוספת עם המסלול
 וכמובן, ארוע השנה – UTMB ב 26 באוגוסט

אין ספק שהעונה תהיה מעניינת ביותר!

רן שילון,
יועץ מקצועי לטים מיזונו ישראל ולפולאר ישראל, מאמן ראשי באנדיור, יזם ושותף בשיאנרגיה, תוספי מזון לספורטאים

 

 

 

 

סגור