שבוע משמעותי במיוחד לשחיה במים הפתוחים

| שתף |

ולא רק בגלל צליחת הכנרת שתתקיים ביום שבת, אלא בעיקר בזכות טרנט גרימסי האוסטרלי, ששבר את שיא העולם בצליחת תעלת למאנש

תאריך: 14/09/12, מאת: דני בורשבסקי

באוסטרליה עדיין מנסים להסיק מסקנות מההישגים הדלים יחסית של השחיינים שלהם במשחקים האולימפיים בלונדון, אבל השבוע יכולים להיות גאים בהתאחדות השחיה האוסטרלית, ודווקא בגלל השחיה במים הפתוחים. שחיין המרתון טרנט גרימסי עשה השבוע היסטוריה, כששבר את שיא העולם בצליחת תעלת למאנש בין אנגליה לצרפת, שיא שהיה שייך לאגדת השחיה במים הפתוחים, פטר סטוייצ'ב הבולגרי. גרימסי הצליח לקצץ שתי דקות וחמישים שניות משיאו של סטוייצ'ב, והוא צלח את התעלה האנגלית בזמן של 6 שעות ו-55 דקות. בכלל, השחיין האוסטרלי שנחשב לאחד הבכירים בעולם במים פתוחים, נחשב בשנים האחרונות ליורשו של סטויצ'ב. רק בשנה הנוכחית הוא ניצח ב-10 תחרויות גדולות בשחיה במים פתוחים, כשלאחרונה הוא גם קבע את התוצאה הטובה בכל הזמנים במשחה ל-36 קילומטרים, כשסיים את משחה נאפולי-קאפרי בזמן של 6:29:03 שעות. צליחת התעלה של גרימסי יצאה לדרך בעיירה האנגלית דובר, והסתיימה בעיירה הצרפתית קפגריס-נס כשמדובר בסך הכל במרחק של 34 קילומטרים, אבל בתנאים קשים. 

גרימסי בן ה-24, שהפך השנה לשחיין המדורג הבכיר במים פתוחים של ההתאחדות הבינלאומית, אמר לאחר ההישג שלו: "הצלחתי להגשים חלום ואפשר לתאר את זה בתור הישג ענק לשחיה האוסטרלית במים פתוחים. פטר סטויצ'ב הציב רף ממש גבוה כי הוא היה היחיד שצלח את תעלת למאנש בפחות משבע שעות עד היום, אבל אחרי שניצחתי אותו ועליתי לרשות הדירוג של ההתאחדות הבינלאומית, הבנתי שאפשר גם לשבור את השיאים שלו. ההכנה שלי הייתה מעולה, אבל אני חייב לציין שזו הייתה עבודה קבוצתית של צוות שלם.

ואצלנו, ביום שבת תצא לדרך מחוף האון ומחוף צמח (תלוי אם אתם חובבנים או תחרותיים) צליחת הכנרת ה-59. המקצים התחרותיים יהיו למרחק של 1.5 ו-3 קילומטרים, והמקצים העממיים ל-1.5 ו-3.5 קילומטרים. אלפי שחיינים צפויים לנצל את מזג האוויר החמים, ולקחת חלק באירוע. עם זאת, בכירי השחיינים למים פתוחים בארץ לא יתחרו. מיכאל דימיטרייב פרש אחרי שלא הצליח להעפיל למשחקים האולימפיים בלונדון. נציגי דור העתיד, יובל ספרא ושחר רסמן, נמצאים בימים אלה באיטליה שם התחרו במסגרת סבב גביע אירופה ויופיעו גם באליפות אירופה. אגב, ספרא סיים במקום ה-12 במשחה ל-10 קילומטרים וסיים שלישי בסבב האירופאי. כמו כן, דניאל קציר שניצח בצליחת הכנרת בשנה שעברה, לא לפני מחלוקת בינו לבין המארגנים שהכריזו על מנצח אחר, החליט שלא להשתתף השנה בצליחה, מה גם שהוא מתכונן למשחים אחרים.

 

  • © Sarah Dusautoir - Fotolia.com

סגור