שובו של בקלה

| שתף |

קנניסה בקלה היה הכוכב הגדול של היום הראשון למבחנים האולימפיים הבריטיים.

תאריך: 24/06/12, מאת: סיריל אולמן

לאחר שרץ את התוצאה השלישית בטיבה השנה למרחק 10,000 מטרים כשניצח ביום שישי האחרון בזמן של 27:02.59 דקות, הכריז בקלה על חזרתו למסלול. זוהי התוצאה המהירה ביותר שהשיג רץ אתיופי עד כה השנה. "אני מקווה להדהים את העולם. חזרתי ואני כשיר במאה אחוזים", אמר לאחר המרוץ.  

אחיו הצעיר של קנניסה- טריקו בקלה, לקח על עצמו את ההובלה בשלבים הראשונים של המירוץ ושדה הרצים עבר את נקודת חצי המרחק בזמן של 13:32.06 דקות. לאחר כחצי הקפה עבר קנניסה לקדמת הדבוקה והאחים המשיכו להתחלף בהובלה עד לסיום. ההקפה האחרונה עוד הייתה צמודה, אולם האח הבכור היה המהיר מבין השניים בישורת הסופית וחצה ראשון את קו הסיום, 35 מאיות השניה לפני אחיו הצעיר. במקום השלישי סיים האתיופי גברה גברהמריים בזמן של 27:03.58 דק'.    

בקלה עדיין לא נראה כמו שליטו הבלתי-מעורער של המסלול שהיה בין השנים 2003-2009, אולם גרף השיפור בכושרו לאורך העונה עד כה ממשיך בצורה חיובית. "בספטמבר בשנה שעברה, בבריסל, רצתי את הזמן המהיר בעולם לשנת 2011 (26:43.16, ס.א) אולם התאחדות האתלטיקה האתיופית לא הסכימה להחשיב זאת בתור קריטריון ללונדון. הם רצו שארוץ שוב השנה, אז עכשיו אני מקווה שהם מרוצים" אמר בקלה. 

המרוץ הבא בו יתחרה יהיה במסגרת המפגש השביעי של ליגת היהלום שיתקיים בפריז ב-6 ליולי.   

 

  • קנניסה בקלה

    Victah Sailer / photorun.net

סגור