שחף סיימה במקום ה-16 באליפות העולם

| שתף |

מעין שחף התמודדה בכבוד גדול כשווה בין שוות מול הטובות בעולם. עם 1.88 מ' ומקום 16 היא יוצאת מאליפות העולם בתחושות מעורבות של החמצה ושמחה

תאריך: 15/08/13, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

מעין שחף התייצבה הבוקר לתחרות המוקדמות בקפיצה לגובה. בשיחות סגורות מעין אמרה שהמטרה שלה תהיה להתברג בחציון העליון. אז המטרה הזו הייתה קרובה מאוד, אבל התחרות של מעין בהחלט ענתה על הציפיות. היה ברור שלמרות שה-1.95 הוא גובה הכניסה האוטומטי לגמר, 1.92 יספיק, ככל הנראה, על מנת להתברג לגמר, ואז הדבר יהיה תלוי גם בכמות הפסילות בדרך.

האתלטית בת ה-26 מחיפה, חניכתו של אלברט פונגין, שובצה לקבוצה ב', בה קפצה שביעית. בשני הגבהים הראשונים, 1.78 ו-1.83 היא עברה בניסיון הראשון. ב-1.88 היא עשתה זאת בניסיון השני. שש קופצות בקבוצה סיימו את התחרות בגובה הזה, והיה ברור שהגובה הבא – 1.92 – יהיה ההבדל בין הקופצות המצוינות לקופצות שתתחרינה על המדליה בגמר. שחף הייתה כל כך קרובה בניסיונות הראשון והשלישי, אולם רק קרובה. כשסיימה ופנתה להתלבש, קיבלה חיבוק חם מבריגטה בארט האמריקנית. מעין סיימה את התחרות במקום השישי בקבוצה ב' ובמקום ה-16 הכללי.

"מצד אחד אני מאוד מאוד שמחה. הייתה לי תחרות טובה. מצד שני אני חשה פספוס ואכזבה, כי היה לי את זה וקפצתי מאוד טוב. שמחה עם עצב הכל ביחד. הרגשתי שזה שם... לא נורא".
שחף שבילתה את החודש האחרון בהשכמות מוקדמות ובאימוני בוקר על מנת להסתגל לתנאים ולשעת התחרות, סיימה למעשה את העונה עם התחרות הבינלאומית המוצלחת בקריירה. "עכשיו קצת מנוחה וחוזרים. יש בשנה הבאה גם אליפות עולם באולמות וגם אליפות אירופה. האליפות הזו הוכיחה לי שאני ברמה להגיע למעמדים האלו ואעשה כל מאמץ לייצג את המדינה ולהגיע להישגים גדולים מאלו שהגעתי היום". ‏

 

  • צילום: ג'יימס מרגוליס

סגור