שיאנית העולם במרתון חוזרת להתחרות בלונדון

| שתף |

שיאנית העולם במרתון, פולה רדקליף חוזרת להתחרות אחרי חופשת לידה. המרוץ הראשון שרדקליף תתחרה בו 'Bupa London 10,000 road race' כשרוב המסלול עובר במסלול המרתון האולימפי של קיץ 2012. רבים אומרים כי זהו רמז על כוונותיה של רדקליף למשחקים האולימפיים בלונדון 2012

תאריך: 01/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

פולה רדקליף  הבריטית שיאנית העולם בריצת מרתון, בעלת שיא של 2:15:25 דק', שיא שאף אחת מרצות המרתון בעולם אינה מתקרבת אליו כיום, תקבל הזדמנות להפגין את כושרה בתחרות 'Bupa London 10,000' שתערך ב- 30 במאי. המירוץ אחד מסדרת תחרויות הגרנד פרי היוקרתיות - 'Runbritain' יעבור במסלול שרוב הרחובות בו יהפכו בעוד כשנה וחצי למסלולו של המרתון האולימפי.

מעריציה של רדקליף ברחבי העולם טוענים שבחירתה במסלול זה לאחר תקופה של 18 חודשים שבהם לא רצה עקב לידת בנה השני, רפאל, רומז על חלומה של רדקליף שעד היום חרף שיאה העולם האיכותי שנקבע ברחובותיה של לונדון ב - 2003, חסרה במדליה אולימפית.
 
רדקליף רוויית האכזבות משתי האולימפידות האחרונות רוצה מדליה אולימפית ראשונה.הבריטית שהדהימה את העולם בשוברה את שיא המרתון בשיא איכותי כל-כך עדיין לא עמדה על הפודיום האולימפי.

אולימפידת אתונה (2004)
מעט לפני אולימפיאדת אתונה בשנת 2004 סבלה רדקליף מכאבים ברגלה ובעיות בקיבה, דבר שהקשה עליה את ההכנות למירוץ. היות שגופה לא יכל לספוג פחמימות כראוי, רדקליף הייתה חלשה בזינוק למירוץ אך למרות זאת זינקה אליו. רדקליף נאלצה לפרוש מהמירוץ בקילומטר ה-36 כשהיא תשושה. אלפי בריטים שחיכו לרדקליף באיצטדיון השיש התאכזבו כשהאלופה שלהם לא הגיעה. יומיים לאחר מכן ניסתה רדקליף לרוץ בגמר ה - 10,000 מטרים כדי לנסות ולהפתיע ולהתמודד על מדלייה אולימפית. אך גם שם נאלצה רדקליף להפסיק את הריצה עקב תשישות וכבדות רגליה מריצת המרתון.

אולימפידת בייג'ינג  (2008)
לפני אולימפיאדת בייג'ינג 2008 פורסם כי רדקליף סובלת מפציעה בירך וכי לא תוכל להתמודד במשחקים האולימפיים. במאי סבלה רדקליף משבר ברגלה השמאלית והחל מירוץ כנגד הזמן להכנות מלווה בחששות רבים כי רדקליף לא תוכל להתחרות. רדקליף זינקה למירוץ כשהיא איננה כשירה ונאלצה לעצור על מנת לבצע מתיחות מספר פעמים. היא סיימה את המירוץ במקום ה-23. 

בראיון לאחרונה אמרה רדקליף שרחובות לונדון מזכירים לה את רגעי השיא בקריירה שלה וברצונה לחזור לרמה הגבוהה ביותר. שיאה ב - 10 ק"מ כביש עומד כיום על 30:21 דק' מסאן חוזה בפברואר 2003. שיאה האישי אותו קבעה כחודשיים בלבד לפני שניפצה את שיא העולם במרתון לונדון 2003. "מרוץ - Bupa London 10,000 היא הזדמנות מצויינת בשבילי לבחון את עצמי במרחק הקצר יותר" אמרה רדקליף. רדקליף  ניצחה את מרתון ניו-יורק שלוש פעמים ובכך הצטרפה להיכל התהילה של אחת הרצות המהירות בהסטוריה. היא הצליחה לנצח את מרתון ניו-יורק 2007 כזמן קצר אחרי לידת בנה הראשון והוכיחה שהיא מסוגלת לחזור לכושר ולנצח מרתון גדול ויוקרתי כמו ניו-יורק.

לרדקליף יצרפו לתחרות רצים מהשורה הראשונה בעולם בינהם מו פארה - אלוף אירופה בריצת ה - 5000 מטרים ו - 10,000 מטרים שנערכה בקיץ שעבר בברצלונה. לצד רצי העילית בתחרות ישתתפו צוותים של עד שישה רצים מכל מועדוני אנגליה ויתחרו על אליפות בריטניה ב-10 ק"מ כביש, הזמנים המצטברים של שלושת המסיימים הראשונים הם אלה שילקחו כדי לדרג את הקבוצות המנצחות. 

הידיעה באדיבות LETSRUN.COM

סגור