שיא העולם של רדקליף יורד בדרגה

| שתף |

בכנס התאחדות האתלטיקה העולמית שהתקיים לפני כחודש דנו על הכנסתו של חוק חדש האומר ששיאי עולם לנשים יקבעו במירוצים לנשים בלבד.

תאריך: 22/09/11, מאת: מערכת עולם הריצה

בכנס שהתקיים באליפות העולם בדייגו החליטה התאחדות האתלטיקה העולמית לשנות את החוק בנוגע למירוצי הכביש של הנשים. החוק החדש אומר כי שיאי עולם לנשים יוכרו רק במירוצים של נשים בלבד. על פי חוק זה, שיא העולם של פולה רדקליף בריצת מרתון שנקבע ב-2003, 2:15.25 שע' יהפוך להיות התוצאה המהירה בעולם ואילו תוצאתה המאוחרת יותר שנקבעה במרתון לונדון 2005 זמן של 2:17.42 שע' יהיה שיא העולם.

החוק אמור להיכנס לתוקף החל מינואר 2012. הטענה של התאחדות האתלטיקה העולמית בעניין חוק זה פירושה שהישגי נשים יקבעו במירוצים שבהם נשים מתחרות בנשים ולא יחד עם גברים, שעוזרים כביכול לנשים לקבוע את שיאיהם.

ארגוני ה"WMM" (חמשת המרתונים הגדולים) וה"איימס", הביעו את התנגדותם לחוק החדש בטענה שברוב מרוצי הכביש בעולם מוזנקים הגברים והנשים יחד. ארגונים אלו מציעים שיקבעו שני שיאים עולם לנשים והם מתכוונים לדון על כך יחד עם התאחדות האתלטיקה העולמית. ארגון האיימס אחראי למעל 300 מרוצי כביש בעולם. ה-WMM אחרי לסדרת חמשת המרתונים הגדולים - ניו-יורק, בוסטון, ברלין, שיקאגו ולונדון. שני גופים אלו כפופים לחוקי מירוצי הכביש של התאחדות האתלטיקה העולמית המנהיגה את ההנחיות למסלולי המירוצים: תוואי המסלול, מדידת המסלול, הפרשי הגובה בין הזינוק לסיום, מרחק מקסימלי בין הזינוק לסיום ועוד.

סגור