שיא ישראלי, קריטריון אולימפי וניצחון לדורוז'ון

| שתף |

מטילת הכידון הישראלית מרגריטה דורוז'ון השיגה את כל מה שאתלטית רוצה ויכולה להשיג בתחרות אחת. 63.85 מ' הפכו את דורוז'ון לאתלטית הישראלית הראשונה לקבוע את הקריטריון למשחקים האולימפיים בריו

תאריך: 27/05/15, מאת: SPORTWEB

מרגריטה דורוז'ון מהפועל עמק חפר ניצחה לפני זמן קצר בתחרות הגולדן ספייק המסורתית באוסטרבה שבצ'כיה, בה משתתפים בכירי האתלטים בעולם. כבר בניסיון השני שלה הטילה שיאנית ישראל את הכידון ל-63.85 מ' ושיפרה את שיאה האישי והישראלי ב-51 ס"מ, ובכך אף הייתה לאתלטית הישראלית הראשונה שהשיגה את הקריטריון למשחקים האולימפיים בריו 2016.

יצוין כי דורוז'ון ניצחה בתחרות היוקרתית מטילות כברבורה שפוטאקובה – שיאנית העולם והאלופה האולימפית מלונדון ומבייג'ין ומריה אבאקומובה הרוסייה – סגנית האלופה האולימפית מבייג'ין ואלופת העולם מדאגו 2011.
בשיחת טלפון אחרי התחרות דורוז'ון נשמעה מאושרת: "שיפור שיא אישי שהוא גם לאומי תמיד גורם לי אושר גדול, כמו לכל אתלט. העובדה שליד שמי הופיע דגל ישראל בתחרות בינלאומית ראשונה שלי בה אני מופיעה ומייצגת את מדינתי החדשה הסבה לי כבוד גדול ואני מקווה שיתחילו להעריך את ישראל בזירה הבינלאומית של הטלת כידון לנשים. אם לא די בכך, קבעתי גם את הקריטריון למשחקים האולימפיים בריו והסרתי דאגה קטנה נוספת מעליי שתאפשר לי להתכונן כפי שאני והמאמן שלי אלכסנדר דריגול נתכנן".
 

  • צילום: טיבור יגר

סגור