שיא ישראלי חדש לקנייזבה במשולשת

| שתף |

שיאנית ישראל שיפרה ב-3 ס"מ את שיאה הלאומי כשקבעה 14.61 בתחרות בפראג. 59.32 מ' למרגריטה דורוז'ון בכידון

תאריך: 09/06/15, מאת: דפנה פרחי

עושה רושם שפראג, בירת צ'כיה, מאירה פניה לקופצת המשולשת הישראלית חנה קנייזבה-מיננקו. אחרי שלפני שלושה חודשים בדיוק זכתה בארד באליפות אירופה באולם, הערב (שני) שברה שיאנית ואלופת ישראל שוב את השיא הלאומי לאחר שקבעה 14.61 בתחרות המסורתית ע"ש ג'וזף אודלוזיל שהיא תחרות פרימיום של התאחדות האתלטיקה האירופית. האתלטית ממכבי ת"א שיפרה ב-3 ס"מ את השיא אותו קבעה ביולי 2013 בפאריז. לאחרונה ביצעה האתלטית בת ה-26, יחד עם מאמנה אלכס מרמן, התאמות טכניות באופן ההרצה שלה, והתוצאות כבר מוכיחות את עצמן. ראשית, קנייזבה-מיננקו השלימה תחרות עם 6 ניסיונות מוצלחים וללא שום פסילה, ושנית, אם פעם הניסיון הראשון והשני שלה היו המוצלחים ביותר ולאחר מכן הייתה סוג של דעיכה, עכשיו דווקא הניסיונות הרביעי (בו נקבע השיא) והשישי היו הטובים ביותר שלה. קנייזבה אמרה בסיום: "אני מאוד שמחה עם התוצאה שקבעתי ועם השיא הישראלי החדש. הייתה בהחלט תחרות טובה, והייתי שמחה עוד יותר אם היא הייתה מסתיימת גם בניצחון."

אתלטית נוספת שבירת צ'כיה מאירה לה פנים היא הבולגרייה גבריאלה פטרובה שזכתה בתחרות עם תוצאה של 14.64 אותה קבעה אף היא בניסיון הרביעי. סגנית אלופת אירופה באולם שהקדימה את הישראלית באליפות אירופה באולם במקום אחד, עושה זאת גם הערב. שלישית סיימה הגרמנייה כריסטין גיריש עם 14.17.
בתחרות השתתפה גם שיאנית ישראל הטרייה בהטלת כידון, מרגריטה דורוז'ון מהפועל עמק חפר. האתלטית בת ה-28 קבעה 59.32 מ' וסיימה במקום השביעי בתחרות בה ניצחה שיאנית העולם והאלופה האולימפית, חביבת הקהל המקומי, ברבורה שפוטקובה הצ'כית שקבעה 63.45 מ' כבר בניסיון הראשון את התוצאה המהווה את תוצאת השנה שלה.
 

  • אנה קזנייבה-מיננקו

    צילום: טיבור יגר

סגור