שיא ישראלי לפרנקל

| שתף |

גם תחת גג האולם השמיים הם הגבול. דניאל פרנקל לא מפסיקה להדהים עם עלייה לגמר אירופי שני ברציפות אחרי שעברה 1.94 מ', שברה את השיא הישראלי וקבעה קריטריון B לאליפות העולם. מעין פורמן סיימה עם 1.80

תאריך: 05/03/11, מאת: אורן בוקשטיין

שיאנית ישראל בקפיצה לגובה דניאל פרנקל שוב הוכיחה שבתחרות גדולה, לפחות במוקדמות, היא לוקחת את עצמה לפסגות חדשות. הקופצת לגובה ממכבי ת"א עלתה לגמר האירופי השני שלה ברצף, אחרי העלייה ההיסטורית לגמר בברצלונה בשנה שעברה.

דף התוצאות של פרנקל היה חלק מגובה הכניסה שלה לתחרות (1.80) ועד לגובה 1.92 מ' שהבטיח לה כמעט בוודאות את העלייה לגמר. פרנקל לא הסתפקה בהשוואת שיאה האישי והישראלי ובשבירת השיא הישראלי באולם, ובגובה הבא (1.94) היא עברה בניסיון השלישיאולם אתו נכנסה לגמר (1.92). ב-1.94 פרנקל פסלה פעמיים, אבל בניסיון השלישי היא קבעה תוצאה עם משמעויות רבות: שבירת השיא הישראלי הן באולם והן הכללי, קביעת קריטריון B לאליפות העולם בקוריאה בקיץ (שהושג כבר כשעברה 1.92), והחשוב מכל גמר אירופי שני שלה ברציפות והראשון בהיסטוריה באולם של קופצת ישראלית.

רגע אחרי שסיימה את התחרות אמרה פרנקל: "אני מאושרת. אחרי שעברתי 1.94 לרגע הציפה אותי תחושה מדהימה. אחרי שירדתי מהמזרן וראיתי את הפנים המאושרות של טולי (מאמנה אנטולי שפרן, א.ב) זה עשה אותי מאושרת יותר. עכשיו אני צריכה לדעת להרגיע את עצמי כי עשיתי רק חצי עבודה. חשוב שאגיע מחר (16:30 שעון ישראל, א.ב) לגמר ממוקדת בדיוק כפי שהגעתי היום".

בדיעבד, בסיום תחרות המוקדמות היה ברור כי גם אם פרנקל הייתה פוסלת ב-1.94 היא הייתה עולה לגמר, בדיוק כפי שעשתה זאת רות' בייטיה הספרדיה, סגנית אלופת העולם באולמות מדוחא בשנה שעברה והסגנית האירופית באולם מטורינו לפני שנתיים, אשר דף התוצאות שלה היה זהה לזה של פרנקל, אולם היא לא הצליחה לעבור 1.94.

מעין פורמן, הישראלית השנייה שהשתתפה במוקדמות החליטה לא לקחת סיכון ונכנסה לתחרות בגובה ההתחלתי של 1.75, אותו עברה בניסיון הראשון. גם בגובה הבא (1.80) פורמן נראתה מצוין אחרי שעברה בקלילות בניסיון הראשון. אבל כשהרף הוצב על 1.85, גובה אותו כבר עברה השנה מספר פעמים, פורמן פסלה בשלושת ניסיונותיה והייתה המודחת הראשונה מבין 23 המתמודדות בתחרות.
   

סגור