שיא מסלול במרתון פריז 2012

| שתף |

סטנלי ביווט הקנייתי בן ה-26 נהנה מיום מושלם ושיפר ב-36 מאיות את שיא המסלול הקודם, כשעצר את השעונים ב-2:05:11 שעות. טירפי ביינה האתיופית קבעה שיא מסלול לנשים

תאריך: 15/04/12, מאת: דני בורשבסקי

סטנלי ביווט, רץ קנייתי בן 26, הפתיע כשניצח במרתון פריז וקבע שיא מסלול חדש, 2:05:11 שעות. ביווט, שלפני חודש ניצח בריצת חצי המרתון בבירת צרפת, שיפר בשתי דקות את שיאו האישי בחצי המרחק באמצע הדרך ונראה בדרך הנכונה לניצחון מוחץ. באזור הקילומטר ה-30, יריביו התחילו לאבד כוחות וביווט עצמו דהר בקצב מטורף בדרך להישג המשמעותי ביותר בקריירה שלו. סטנלי ביווט שיפר ב-36 שניות את שיא המסלול הקודם, שהיה שייך לבן ארצו וינסנט קיפרוטו ונקבע ב-2009. הוא גם שיפר בכמעט שתי דקות את שיאו האישי שעמד על 2:07:03 שעות ונקבע כשניצח במרתון צ'ונצ'ון שהתקיים בשנה שעברה בדרום קוריאה. למעשה, ביווט הבטיח גם את מקומו בנבחרת הקנייתית למשחקים האולימפיים בלונדון. חוץ מזה, מדובר בתוצאה השישית בטיבה השנה בעולם בריצת המרתון, כשכל חמש התוצאות הראשונות הושגו בדובאי. ראג'י אספה האתיופי סיים במקום השני ושיפר משמעותית את שיאו האישי, מאחר ולפני כן הוא מעולם לא ירד מגבול ה-2:10 שעות. את השיא האישי הקודם שלו הוא קבע בחודש ינואר במומבאי. אתיופי נוסף, סיסאי ג'יסה, סיים במקום השלישי. ביווט אמר בסיום המרוץ: "הרגשתי שהמתחרים שלי מאבדים כוחות וגם הרגשתי שאני מסוגל להגביר את הקצב כדי לנצח בוודאות את הריצה הזאת". 

שיא מסלול נוסף נרשם גם בריצה לנשים בפריז. טירפי ביינה, שסיימה שלישית בפריז לפני שנתיים, נהנתה מהיעדרותה של האלופה הקודמת פריסקה ג'פטו ועצרה את השעונים בשיא אישי חדש וכמובן בשיא מסלול, 2:21:39 שעות – מדובר בשיפור של 25 שניות לשיא המסלול של בת ארצה, אסטדה בייסה, שנקבע לפני שנתיים.

 

  • Victor Sailer/ photorun.net

סגור