שיא עולם ראשון למו פארח

| שתף |

בתחרות בבירמינגהאם הדהים מו פארח את הקהל עם שיא עולם ב-2 מייל

תאריך: 22/02/15, מאת: SPORTWEB

בסוף השבוע האחרון קבע מו פארח שיא עולם ראשון בקרירה, שיא למרחק 2 מייל באולם זמן של 8:03.40 דק'.

פארח שבר את שיאו של קננינסה בקלה מ-2008 (8:04.35 דק'), ועל מנת לעשות הוא הוא היה צריך לרוץ את ההקפה האחרונה ב-58 שניות. פארח הצליח לעשות זאת ושיפר בכמעט שנייה את השיא שנקבע בדיוק באותו איצטדיון בבירמינגהאם.

פארח שהה שבעה שבועות באימונים באתיופיה, הרחק ממשפחתו והיה נחוש לשבור את שיא העולם. "אנשים שאלו אותי, מתי אתה מתכוון לשבור את שיא העולם? כך שזה היה נחמד לעשות את זה על אדמת אנגליה", אמר פארח.

פארח הוסיף את שיא העולם בנוסף לתארים האולימפיים שלו ב-5000 מ' ו-10,000 מ' ואמר: " זה לגמרי שני דברים שונים, לרוץ לשיא עולם או לזכות בתואר אולמפי. אני רוצה להיות מסוגל להשיג כמה שיותר מדליות עבור ארצי כך שבעוד הרבה שנים אוכל להביט לאחור ולהראות לילדיי", הוסיף.

במסגרת המפגש בבירמינגהם נירשמו שבעה נצחונות לבריטניה, אך ניצחונו של פארח הצליח לגנוב את ההצגה לקטרינה ג'ונסון-תומפסון ששברה את השיא הבריטי באולם בקפיצה לרוחק - 6.93 מ'. בין הגברים באותו מקצוע, גרג רות'רפורד קבע ארבעה שיאים אישיים באולם - 8.17 מ', איתו ניצח בתחרות.

ג'ני מידווז, האתלטית היחידה שרצה השנה מתחת ל-2 דק' 800 מ', היתה עוד ניצחון בריטי, וקבעה 2:01.26 דק'.

בריצת 400 מ' של הנשים סרין באנדי-דייויס ניפצה את שיאה האישי ביותר מחצי שנייה וקבעה 51.72 שנ', בעוד נייג'ל לבין שהוביל כל הריצה ניצח בין הגברים.

 

 

  • Victah Sailer /photorun.net

סגור