שלושת הגדולים חוזרים למרתון פרנקפורט 2011

| שתף |

בשנים האחרונות צבר מרתון פרנקפורט תאוצה, בזכות הרצים הקנייתים ששברו מספר פעמים את שיאי המסלול. מרתון פרנקפורט הפך בכך למרתון מבוקש בזכות המסלול המהיר שלו ובשל המסלול היפה שלו.

תאריך: 02/10/11, מאת: מערכת עולם הריצה

וילסון קיפסאנג גילברט קירווה ורוברט קיפרונו צ'ריוט -  שלושת הרצים הקנייתים שניצחו בעבר במרתון פרנקפורט והפיקו תוצאות מצויינות ושיאי מסלול. השנה השלישייה תחזור למהדורה ה-30 של מרתון פרנקפורט. מלבד תוצאתו המצויינת של קיפסאנג משנה שעברה של 2:04.57 שע' השנה ינסו שוב לשבור את שיא המסלול ועל כן צפוי קרב מותח במיוחד. מארגני המירוץ צופים מספר שיא של רצים - כמעט 14 אלף רצים.

בעוד גילברט קירווה ווילסון קיפסאנג כבר הודיעו על השתתפותם מוקדם יותר השנה, רוברט קיפרונו צ'ריוט הודיע רק לאחרונה כי ישתתף גם כן. לפני שלוש שנים הקניתים גרמו לתדהמה בקרב המארגנים כאשר צ'ריוט שהתחרה לראשונה מחוץ לקניה קבע במרתון הבכורה שלו בפרנקפורט 2:07.21 שע', בגיל 20 בלבד.

שנה מאוחר יותר הוא חזר לפרנקפורט וסיים שני אחרי גילברט קירווה ששיפר את שיא המסלול ל 2:06.14 שע'. צ'ריוט היה רק 9 שנ' אחריו. ב-2010 השתתף צ'ריוט במרתון בוסטון היוקרתי  וניצח עם שיא מסלול מדהים של 2:05.52 שע'. זהו עדיין שיא העולם במרתון לרצים מתחת לגיל 23. על פי תוצאתו של צ'ריוט בבוסטון, הידוע במסלול הלא פשוט שלו, עדיין יש סיכוי לצ'ריוט להשתפר.

"היתה זו בקשתו של צ'ריוט לחזור לפרנקפורט. ואני יודע שהוא דחה הצעות אטרקטיביות יותר ממרצים אחרים", אמר כריסטוף קופ, מנהל רצי העילית של מרתון פרנקפורט.

מרתון פרנקפורט ה-30 יתקיים ביום ראשון, ה-30 באוקטובר.

סגור