שתיים מהאתלטיות האמריקאיות הבכירות עוברות לספורט חורף

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • שתיים מהאתלטיות האמריקאיות הבכירות עוברות לספורט חורף

טיאנה מדיסון, מדליסטית זהב בלונדון 2012 ולולו ג'ונס, אחת המהירות בעולם ב-100 משוכות, התקבלו לנבחרת המזחלות האמריקאית וחולמות על סוצ'י 2014

תאריך: 30/10/12, מאת: דני בורשבסקי

זה לא סוד שיש קשר בין כוח מתפרץ של ספרינטרים לדחיפת מזחלות. את זה כבר הוכיחו בעבר לא מעט אתלטים ושחקני פוטבול מהירים שעשו הסבה לענף המזחלות, ואם זה לא מספיק – אפילו היו וקיימות עד היום נבחרות מזחלות ג'מייקניות, שם הספורט הזה כבר הפך למסורת. ובכל זאת, עד היום היה רק אתלט בכיר אחד שהצליח גם באתלטיקה קלה וגם בספורט המזחלות. מדובר בווילי דאבנפורט האמריקאי, שזכה במדליית הזהב בריצת ה-110 משוכות במשחקי מכסיקו סיטי 1968. 12 שנה לאחר מכן הוא היה חלק מרביעייה אמריקאית במשחקי החורף האולימפיים שהתקיימו בלייק פלאסיד, וסיים במקום ה-12. אגב, גם רץ ה-400 משוכות האגדי, אדווין מוזס, ניסה את מזלו כחבר בצמד גולשי מזחלות. בשנת 1990 הוא אפילו זכה במדליית ארד בתחרות בסבב גביע העולם, אבל בסופו של דבר לא הגיע למשחקים האולימפיים.

בימים האחרונים, המזחלות חזרו ובגדול לכותרות של אתרי האתלטיקה בארצות הברית, בזכות "רכש נוצץ" של מאמן נבחרת המזחלות של ארצות הברית, טוד הייס. הוא הצליח להעביר אליו שתיים מהאתלטיות הבכירות ביותר בנבחרת האמריקאית: הספרינטרית טיאנה מדיסון, שהייתה שותפה בקיץ לשיא העולם של הרביעייה האמריקאית בריצת השליחות, ואצנית ה-100 משוכות לולו ג'ונס, שסיימה רביעית בגמר של לונדון 2012 ואת עיקר תשומת הלב היא השיגה בשנים האחרונות גם הרבה בזכות המראה שלה והצהרותיה לפיהן היא תשמור על בתוליה עד שתתחתן.
 


טיאנה מדיסון / Victah Sailer / photorun.netג'ונס ומדיסון הוזמנו למחנה אימונים לקביעת הנבחרת האמריקאית יחד עם אתלטית קרב ה-7 הייליס פאונטיין. בסופו של דבר, ג'ונס ומדיסון צורפו לרשימה הסופית של 24 גולשים וגולשות, שייצגו את ארצות הברית בסבב גביע העולם שיפתח בקרוב, ובו יתחרו כמעט מדי סוף שבוע. הקבוצות האמריקאיות שיצטיינו בגביע העולם, ייצגו את המדינה במשחקי החורף האולימפיים שיתקיימו ב-2014 בסוצ'י שברוסיה.

בתקשורת האמריקאית הופתעו לגלות עד כמה קשה עבדה לולו ג'ונס במחנה האימונים, מאחר ובמקומות שונים נכתב שבדרך כלל ג'ונס זוכה בכל כך הרבה תשומת לב, לאו דווקא בגלל הספורט, מה שמאוד מעצבן את האתלטיות הסובבות אותה. במחנה האימונים שהתקיים בלייק פלאסיד, טען המאמן האמריקאי שג'ונס עבדה קשה מאוד לפני שנבחרה לתפקיד דוחפת המזחלת, תפקיד שדורש כאמור כוח מתפרץ אדיר. אגב, גם טיאנה מדיסון, שבעברה הייתה אלופת עולם בקפיצה לרוחק (הלסינקי 2005), תהיה הדוחפת בקבוצה אחרת. המאמן האמריקאי טוד הייס אמר בתום מחנה האימונים: "ברור שזימנו את הספורטאיות לכאן בגלל היכולות האתלטיות שלהן, אבל הופתעתי לגלות עד כמה הן תחרותיות גם כשמדובר בניסיון הסבה לספורט אחר, ועד כמה הן רוצות ללמוד, לתרגל ולהשתפר".

דרך אגב, גם חובבי האתלטיקה לא צריכים להיבהל. לולו ג'ונס אמרה השבוע שהיא לא מתכוונת לוותר על ההשתתפות במשחקי ריו 2016. התכנון שלה כרגע הוא לוותר על עונת החורף באולמות, ולחזור לאתלטיקה עם תום החורף, כדי לנסות ולהשתתף באליפות העולם שתתקיים בקיץ במוסקבה. "אני פשוט צריכה להתרחק קצת מהאתלטיקה, לעשות משהו שיגרום לי למוטיבציה. אני גם חושבת שבסופו של דבר כולם ירוויחו כאן. אני אעזור לבנות עם המהירות שלי והן יעזרו לי עם הכוח. בכלל, זה שיש לי כרגע מטרות חדשות זה משהו שמאוד מרענן אותי".


 

  • לולו ג'ונס

    VIctah Sailer / photorun.net

סגור