תאופיק מכלופי כמעט והורחק

| שתף |

מכלופי, אחד המועמדים הבולטים לנצחון ב-1500 מ', כמעט והורחק מהגמר שיתקיים הערב.

תאריך: 07/08/12, מאת: סיריל אולמן

תאופיק מכלופי האלג'יראי הפך לאחד המועמדים לנצחון בגמר ה-1500 מ' לאחר שביום ראשון ניצח בסערה במקצה חצי הגמר בו התחרה, תוך הפגנת שליטה מוחלטת שהשאירה את האלוף האולימפי ואלוף העולם המכהן אסבל קיפרופ הקנייתי ללא יכולת מענה. אולם, בהתפתחות ארועים מפתיעה, נפסל מכלופי במקצה ה-800 מ' בו התחרה והורחק מהמשחקים לאחר שנקבע כי לא התאמץ מספיק במהלך המקצה.

מכלופי נאלץ להתחרות גם במרחק הנוסף לאחר שאלג'יריה לא הצליחה להוריד את שמו מרשימת המזנקים במסגרת הזמן המותרת. האתלט זינק במקצה מספר חמש במוקדמות ה-800 מ' והפסיק את ריצתו לאחר 200 מ', תוך שהוא רץ בקצב קל מאוד בישורת הרחוקה, הוא ירד מהמסלול בסיומה ונשאר לעודד את יתר הרצים. השופטים בתחרות קבעו כי האלגי'ראי "לא הראה מאמץ אותנטי להתחרות ועל כן הוחלט להרחיקו מיתר המרוצים בתחרות, בכפוף לסעיף 142.4 לפי חוקת איגוד האתלטיקה העולמי".

דוברת האיגוד הסבירה כי על מנת להמשיך להתחרות עליו להציג מסמך רפואי מרופא מקומי, המצביע על קיום סיבה רפואית קונקרטית אשר מנעה ממנו לבצע מאמץ הגון.

לאחר הידיעה על הרחקתו הגישה המשלחת האלג'יראית ערעור לועדה המארגנת של המשחקים ולבסוף בוטלה הרחקתו של מכלופי והוא יתחרה בגמר ה-1500 מ' הערב.

 

 

 

 

 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור