תוצאות אליפות העולם במרוצי שדה 2011

| שתף |

ויויאן צ'ריוט מנצחת בין הנשים, בין הגברים אימנה מרגה מאתיופיה. קניה שולטת בתחרות הקבוצתית. וגם, ימר גטהון שייצג את ישראל סיים את התחרות המאתגרת בספרד.

תאריך: 20/03/11, מאת: מערכת עולם הריצה

ויויאן צ'ריוט היא אלופת העולם בריצת 5000 מ'. בשנת 2000 ניצחה באליפות העולם במרוצי שדה לנוער אולם מאז לא דורגה בתחרות מעבר למקום ה-8. היום היא ניצחה באליפות העולם במרוצי שדה כשהיא משאירה את בת ארצה לינט מסאי במקום השני. את המקום השלישי תפסה שליין פלאנאגן האמריקאית.

נבחרת הנשים של קניה ניצחה שוב בתחרות הקבוצתית, כשמאחוריה  היריבה הנצחית אתיופיה. פלאנגאן הביאה לאמריקה את הארד גם בתחרות הקבוצתית. הצלחתה של פלאנגאן להתברג בשלישיה הראשונה היא הישג אדיר, כיוון שהיא המדליסטית הלא אפריקאית במירוץ השדה מאז 2004 (בניטה וויליס) ודינה קסטור (2003).

בריצת הגברים התנהל קרב צמוד שהסתיים בהפרש של שניות בודדות בשלישיה הראשונה. אימנה מרגה מאתיופיה סיים ראשון, ושתי שניות אחריו פול טנאווי הקנייתי, ובהפרש של שנייה ממנו, בן ארצו וינסט קיפרופ צ'פקוק. בתחרות הקבוצתית קניה זכתה במקום הראשון, שנייה אתיופיה ושלישית אוגנדה.

ימר גטהון, שייצג את ישראל באליפות העולם במרוצי שדה לנוער, סיים את הריצה המאתגרת במקום ה-81 מתוך 106 הרצים שסיימו במקצה זה. תוצאתו היתה במרחק 3:37 דק' מהמנצח. זוהי הפעם השנייה שגטהון מייצג את ישראל באליפות עולם לנוער.

 

 

סגור