תוצאות אליפות ישראל בניווט

| שתף |

תחרות בת יומיים הגיעה לקו הסיום. כ-500 מתחרים עבדו קשה על מנת לצלוח את מסלולי הניווט בזמן הקצר ביותר ולזכות במקום הראשון.

תאריך: 27/02/11, מאת: מערכת עולם הריצה, זיו נוימן

לאליפות הגיעו כ-60 ספורטאים וספורטאיות מאירופה, בלטו ביכולת הספורטיבית נווטים ונווטות משבדיה, פינלנד, בלגיה, אוקראינה וצ'כיה כשהשם החם ביותר הוא Kalered Olle השבדי, אתלט מחונן רק בן 20 ( 14:41 ב 5000 ) ואחת ההבטחות הגדולות בעולם הניווט של שבדיה (מדינה עם 180,000 נווטים פעילים). 

שלב 1- בית גמאל – שטח טכני עם טיפוס מצטבר של למעלה מ 5 אחוזים סחטו מהמתחרים את כל מה שהיה להם להציע. בסיום היום התנוסס שמו של ערן סגל ממועדון ניווט לב השרון במקום הראשון בקטגוריית העלית כשהוא מקדים את Kalered Olle ב 54 שניות ואת Kliest Andress ב 1:54 דקות.
אצל הנשים לקחה את ההובלה Andersson Matilda כשהיא מקדימה ב -2 דקות את צמד האוקראיניות שסיימו בזמנים כמעט זהים.

שלב 2 – שריגים – מפה חדשה, שטח חדש ומסלול אינטנסיבי שלא נתן לספורטאים רגע קל של מנוחה לראש ולגוף. ערן סגל ממועדון ניווט לב השרון והנווט הטוב ביותר שגדל בישראל, רק בן 18, מגלה יציבות של סלע גרניט. ערן מסיים מסלול אתגרי במיוחד שאורכו בקו אווירי 9 ק"מ, 30 תחנות ניווט ב 64 דקות. הוא מנצח את המסלול ואת Kalered Olle ב כמעט 5 דקות. ערן הוא אלוף ישראל.
בקטגוריית הנשים תמונת המובילות לא השתנתה ובסיום מנצחת השבדית בפער של 1:04 את האוקראינית Ianna Melnyk. הישראלית נטע דפני ממועדון ניווט רמת השרון סיימה במקום ה-4 הכללי וראשונה מבין הישראליות.

תוצאות ראויות לציון:
נערות עד 17 – מקום ראשון איילה הילה ממועדון ניווט גליל.
נערים עד 19 – מקום ראשון ניצן יסעור ממועדון ניווט יזרעאל.

 

הידיעה והתמונות באדיבות איגוד הניווט


 

סגור