תוצאות השנה והפתעות גדולות במבחנים האמריקאים

| שתף |

בריטני ריס קבעה 7.15 בקפיצה לרוחק, וואלאס ספירמון יחזור למשחקים האולימפיים בריצת ה-200 אבל ברשון ג'קסון מצא את עצמו מחוץ לשלישייה ב-400 משוכות

תאריך: 02/07/12, מאת: דני בורשבסקי

היום הלפני אחרון במבחנים האמריקאים למשחקים האולימפיים סיפק שתי תוצאות אדירות ועוד כמה הפתעות. אלופת העולם בקפיצה לרוחק, בריטני ריס, זכתה בפעם החמישית ברציפות בתואר אלופת ארצות הברית. הפעם היא שיפרה בשלושה סנטימטרים את תוצאת השנה בעולם שהייתה שייכת לה, וקבעה 7.15 מטרים. התוצאה הזאת נמוכה בארבעה סנטימטרים בלבד משיאה האישי של ריס שנקבע לפני שנה באותו האצטדיון ביוג'ין. ריס נמצאת בכושר מצוין השנה, ובחורף היא ניצחה גם באליפות העולם באולם באיסטנבול, שם קפצה 7.23. המטרה הגדולה שלה תהיה כמובן לזכות במדליית זהב אולימפית, אחרי שבבייג'ינג 2008 היא סיימה במקום החמישי. ריס הקדימה את צ'לסי הייז (7.10) ואת ג'נאי דלואץ' (7.08) שייסעו גם הן ללונדון. הייז הדהימה כששיפרה את שיאה האישי ב-54 סנטימטרים, בעוד שדלואץ' שיפרה את שיאה ב-11 סנטימטרים. פונמי ג'ימו אכזבה וסיימה במקום השביעי בלבד.

בהיעדרם של טייסון גיי וג'סטין גאטלין מריצת ה-200 מטרים לגברים ניצח כצפוי וואלאס ספירמון, שקבע 19.82 שניות עם רוח גבית גבוהה מהמותר. הוא הקדים את מוריס מיצ'ל (20.14) ואת אייזיאה יאנג (20.16) שייסעו איתו ללונדון, כשדארוויס פאטון ושון קרופורד נשארו בחוץ. לספירמון תהיה כעת הזדמנות לתקן את ההופעה שלו במשחקים האולימפיים בבייג'ינג, שם פסל בריצת ה-200 בגלל שחצה את קו ההפרדה במסלול.

ההפתעה הגדולה ביותר נרשמה בריצת הגמר ל-400 משוכות לגברים. מדליסט הארד מבייג'ינג 2008, ברשון ג'קסון, שנחשב לפייבוריט לזכות במדליית הזהב בלונדון, סיים במקום הרביעי בלבד ולא יוכל להשתתף במשחקים האולימפיים. ג'קסון ניסה לתת הכל לקראת קו הסיום וממש נפל לקראתו, אבל החמיץ את המקום השלישי בחמש מאיות. מי שניצח בריצה היה מייקל טינסלי שקבע 48.33 שניות והקדים את אנג'לו טיילור (48.57) וקרון קלמנט (48.89). אנג'לו טיילור שסיים שני הוא האלוף האולימפי מאתונה ובייג'ינג, וישתתף בפעם הרביעית בקריירה במשחקים האולימפיים. בריצה המקבילה לנשים ניצחה לשינדה דימוס בזמן של 53.98.

 

  • בריטני ריס

    VIctah Sailer / photorun.net

סגור