תוצאות חצי מרתון ניו-יורק 2011

| שתף |

מו פארה וקרוליין רוטיץ' ניצחו בחצי-מרתון ניו-יורק. פארה קבע שיא לאומי לבריטניה רוטיץ' שיא מסלול.

תאריך: 21/03/11, מאת: קיריל אולמן

בהופעת בכורה בחצי-מרתון, ניצח הבריטי מו פארה בחצי-מרתון ניו-יורק שהתקיים אתמול (20). פארה, שהיה חלק מהדבוקה המובילה כבר מן הזינוק, סיים שניות לפני גברה גברהמריים, מנצח מרתון ניו-יורק הטרי, וגיילן ראפ, שותפו לאימונים של פארה, שגם לו הייתה זו הופעת בכורה למרחק.

מעט אחרי נקודת ה-10 ק"מ (29:32) אירעה התנגשות בין ראפ לקנייתי פיטר קמייס שהותירה אותם על הריצפה, אולם השניים הצליחו להתאושש במהרה ולחזור לדבוקה המובילה. פארה, ראפ וגברהמריים נשארו לבדם החל מנקודת ה-20 ק"מ ורצו כתף אל כתף, כאשר האתיופי טספה גירמה מעט מאחוריהם ואילו קמייס לא מצליח להחזיק בקצב.
400 מ' לקו הסיום, גברהמריים הגביר ופתח פער על פארה וראפ, אולם פארה, שסיים לא מזמן את עונת המסלול באולמות בהצלחה רבה, עשה שימוש במהירות הרבה בה הוא ניחן ועקף את גברהמריים פחות מ-200 מ' לסיום.
התוצאה של פארה- 60:23, מהווה שיפור של 36 שניות לשיא הבריטי למרחק חצי-מרתון, שנקבע לפני 25 שנה על ידי סטיב ג'ונס. גברהמריים חצה את קו הסיום שתי שניות לאחר מכן בזמן של 60:25, ואילו ראפ הגיע שלישי בזמן של 60:30.
האמריקאים מב קפלזיגי וראיין הול סיימו במקומות ה-15 ו-21.

במרוץ הנשים ניצחה הקנייתית קרוליין רוטיץ' בזמן של 68:52, תוך שהיא מחייכת לאורך כל המייל האחרון. הזמן של רוטיץ' מהווה שיא אישי ושיפור של 33 שניות לשיא המסלול שנקבע על ידי הבריטית מארה יאמאוצ'י בשנה שעברה. מנצחת מרתון ניו-יורק, הקנייתית אדנה קיפלגט, המתאמנת לקראת מרתון לונדון, סיימה שניה תוך קביעת שיא אישי של 69:00 ואילו האמריקאית קארה גאוצ'ר, אשר נמצאת באימונים לקראת מרתון בוסטון סיימה במקום השלישי בזמן של 69:03.
 

 

קיריל אולמן, רץ מרחקים ארוכים וסטודנט לאוקיינוגרפיה, גר ברעננה.

הכתבה באדיבות Athletics Weekly וה-New York Times

 

 

סגור