תחרויות האתלטיקה - היום החמישי לונדון 2012

| שתף |

היום החמישי באיצטדיון סיפק שיא אולימפי נוסף של סאלי פירסון (אחרי השיא של בולט), גמר מדהים בריצת 1500 מ' ותחרות קפיצה לגובה גברים מותחת במיוחד.

תאריך: 07/08/12, מאת: SPORTWEB

גמר 100 מטר משוכות נשים

סאלי  פירסון האוסטרלית, אתלטית השנה בעולם, ואלופת העולם שוב כבשה ב-100 מ' משוכות. בגמר מדהים היא עצרה את השעון על 12.35 שניות וקבעה שיא אולימפי חדש. דון הארפר האמריקאית, הגיעה רק שתי מאיות אחריה, מה שהיה בסיום לא ברור עבור פירסון אם באמת היא ניצחה. רק לאחר תצוגת התוצאות הבינה פירסון שהיא זכתה בזהב ואי אפשר היה שלא להתרגש יחד איתה.  קלי וולס האמריקאית זכתה במדליית הארד עם שיא אישי של 12.48 שניות.

.

גמר 1,500 מטר גברים

תאופיק מכלופי האלג'יראי כנראה הגיע לזינוק עם המון מוטיבציה לאור העובדה שכמעט והורחק על ש"לא הפגין מאמץ מספק" במוקדמות ל-800 מטר. הוא הצליח להשיג "פתק מהרופא" על פציעה בברך שהחזיר אותו למשחקים. לא מתאמץ מספיק? הברך כואבת? כנראה שלא ממש הפריע לו מה העולם חושב, כשבהקפה הרביעית והאחרונה השאיר האלג'יראי אבק ליתר מתחריו וחצה ראשון את קו הסיום בזמן של 3:34.08 דקות. ליאונל מנזאנו סיים בצורת ארוכה בת 44 שנים כשהפך לאמריקאי הראשון לזכות במדליה אולימפית במרוץ הגברים מאז ג'ים ראיון האגדי שזכה בכסף ב-1968. מנזאנו חצה את קו הסיום במקום השני עם זמן של 3:34.79 דקות. עבדלאטי אגאדיר המרוקאי זכה במדליית הארד עם זמן של 3:35.13. האלוף האולימפי מ-2008 וסגנו- אסבל קיפרופ הקנייתי וניק וויליס הניו-זילנדי, חוו ריצה מאכזבת מאוד מבחינתם כשסיימו במקום האחרון והתשיעי מתוך 12 רצים. 
 


הפיניש של תאופיק, הרחק לפני כולם / Victah Sailer / photorun.net

 

קפיצה לגובה גברים

מדליסט הזהב מבייג'ינג, אנדריי סילנוב, פסל שלוש פעמים בגובה 2.29 מ' והודח בשלב מוקדם של התחרות. גם ג'סי וויליאמס אלוף העולם האמריקאי סיים את דרכו כאן לאחר שפסל אותו שלוש פעמים. 

בארשים הקטארי בן ה-19 עבר ראשון 2.29 מ' בצורה מרשימה, כמו גם אריק קיינארד האמריקאי, דרואין דרק הקנדי, גרבראז רוברט האמריקאי, בודאן בונדרנקו האוקראיני,  אוחוב איבאן הרוסי, וג'יימי נייטו האמריקאי.

את הגובה הבא - 2.33 מ' עברו בנסיון הראשון רק אוחוב וקיינארד. בגובה הזה סיימו את התחרות די הרבה קופצים טובים: בארשים, דרואין, גרבארז, בונדרנקו ועוד, שפסלו שלוש פעמים בגובה הזה.

לאחר מכן, קיינארד לא הצליח לעבור 2.36 מטר בניסיון הראשון. אוחוב המצויין הצליח לעבור את הגובה הזה כבר בניסיון הראשון בקפיצה מושלמת למרות שהתחיל את הקפיצה קרוב מאוד למזרן.

קיינארד הימר על גובה של 2.38 מ' אך כשל בעוד אוחוב הצליח לעבור גם אותו. ב- 2.40 מ' קיינארד נכשל לעבור ונפסל סופית, ובכך אוחוב הבטיח לעצמו את מדליית הזהב. קיינרד הסתפק בכסף, אילו במדליית הארד זכו דרואין, מוטאז אסה בארשים הקטאיר, וגרבראז.

 


איבאן אוחוב בדרך לזהב / Victah sailer / photorun.net
 

גמר זריקת דיסקוס  גברים

רוברט הארטינג הגרמני, אלוף העולם ומי שסיים רק במקום הרביעי לפני ארבע שנים בבייג'ינג הצליח לקבוע תוצאה נהדרת של 68.27 מטר בניסיון החמישי והאחד לפני אחרון שבזכותה זכה במדליית הזהב. למעשה כבר בזריקה הראשונה שלו הוא קבע תוצאה שהספיקה לו למדליית ארד, 67.79 מטר. אחסן חדאדי האיראני סיים במקום השני למרות שהוביל רוב התחרות והסתפק במדליית הכסף עם תוצאה של 67.28 מטר. גרד קאנטר האסטוני קבע תוצאה של 68.03 מטר וזכה במדליית הארד.

    
הרטינג, מדליסט הזהב / Victah Sailer / photorun.net

 

  • סאלי פירסון, מרגשת

    Victah Sailer / photorun.net

סגור