תחרויות האתלטיקה - היום הראשון לונדון 2012

| שתף |

היום הראשון של תחרויות האתלתיקה במשחקי לונדון 2012 נפתח היום וכבר התקיימו מספר מקצי מוקדמות בריצות, קרב רב של הנשים, הדיפת כדור ברזל גברים, אך השיא יהיה בערב בריצת 10,000 מ' נשים

תאריך: 03/08/12, מאת: SPORTWEB

לפני ארבע שנים היה זה האמריקאי תומס מייסקי שהפתיע את האמריקאים כשאר זכה במדליית הזהב בהדיפת כדור ברזל והפעם הוא כמובן ינסה להגן על תארו. גם הגרמני דויד סטרול טלוף העולם המכהן ינסה לתת קרב הוגן ליריבו. ריס הופה היה בלתי מנוצח מאז חודש אפריל האחרון כאשר קבע 22 מ' באליפות ארה"ב ובליגת היהלום בלונדון קבע 21.34 מ'. כריסטיאן קנטוול, בן ארצו של הופה תמיד מהווה איום בשדה.


ריס הופה / Victah Sailer / photorun.net

 

ריאן וויטינג היה המנצח המפתיע באליפות העולם באולם ואם יצליח לחצות בלונדון את גבול ה-22 יהיה זה מספיק עבור זכייה במדליה. הקנדי מדליסט הכסף מאליפות העולם דילן ארמסטרונג יתחרה גם הוא אחרי שכמעט החמיץ את השתתפותו בביג'ינג. לאחר שכל המתמודדים יעשו את דרכם במוקדמות רק 12 מתחרים יופיעו לגמר.

דיבאבה תתנסה להגן על תארה

טירונש דיבאבה סבלה ממספר פציעות מאז זכתה במשחקי בינג'ינג 2008, אולם האתיופית חזרה לכושר ותנסה להגן על תארה בריצת 10,000 מ' בגמר שיתקיים ביום שישי בערב. לא יהיה זה קל עבורה שכן מולה תתמודד גם אלופת העולם ויויאן צ'ריוט (ניצחה גם ב-5000 מ') שבשנה האחרונה היתה בלתי מנוצחת. סאלי קיפיגו (קניה) היתה הקרובה ביותר לצ'ריוט באליפות העולם והיא תעשה הכל כדי לעלות על הפודיום האולימפי. עוד מתחרות ששוה להזכיר הן האתיופית וורקנש קידנה ובלינש אולג'ירה, אך אם מישהי יכולה להפתיע את האפריקאיות תהיה זו הרוסיה אליזבתה גרצ'ישניקובה או שרה מורירה מפורטוגל.

ג'סיקה אניס במופע הביתי

המקצים הראשונים של  מתחרות קרב 7 יתקיימו החל מהבוקר והצטדיון המלא בעיקר במקומיים מצפה להופעתה של ג'סיקה אניס, מועמדת למדליה. מוקדם יותר השנה אניס קבעה שיא לאומי של 6906 נקודות והתוצאה השנייה בכל הזמנים אחרי קרולינה קלופט. המתחרה העיקרית של אניס היא אלופת העולם טטיאנה צ'רנובה הרוסיה שנושפת בעורפה.


אניס בבית / VIctah Sailer / photorun.net


גם מוקדמות 100 מ' נשים תתקיימנה היום ושם מתחילה שלי אן פרייזר-פירס את המסע שלה להגנה על התואר. 

 

עוד מוקדמות: 3000 מ' מכשולים, 400 מ' משוכות ו-1500 מ'. כמו כן הקהל יקבל טעימה ממתחרי ידוי הפטיש, בינהם האלוף האולימפי פרימוז' קוזמוס ואלוף העולם קוז'י מורופושי.

כמו כן יתקיימו מקצי מוקדמות לקפיצה משולשת נשים, קפיצה לגובה נשים, זריקת דיסקוס נשים וגברים וקפיצה לרוחק גברים.

כל התוצאות יופיעו באתר SPORTWEB

  • במרכז: טירונש דיבאבה תנסה להגן על תארה

    VIctah Sailer / photorun.net

סגור