תחרויות האתלטיקה - היום השלישי לונדון 2012

| שתף |

כל העולם חיכה לראות הערב את יוסאין בולט, חלקנו בחששות כבדים, האם בולט יעשה זאת שוב? בולט לא איכזב.

תאריך: 06/08/12, מאת: SPORTWEB

יוסאין בולט - אגדה חיה

הרבה דברים נאמרו על יוסאין בולט בתקפוה האחרונה. הקרסול, הגב, הטיפולים התכופים בגרמניה, שהוא מתחיל לראות את סוף הקריירה לו. אבל לבולט היו תוכניות אחרות. הוא רצה להיזכר כאגדה חיה בתום משחקי לונדון 2012, והנה, סביר להניח שמול מליוני צופים בעולם הוא הוכיח כי הוא ראוי לכך.

האיש הכי המהיר בעולם עשה זאת בפעם השנייה ברציפות וזכה במדליית הזהב בריצה ל-100 מטר. בולט היה מרחק 5 מאיות השנייה משיא העולם, זמן של 9.63 שניות שהוא שיא אולימפי חדש והתוצאה השנייה בטיבה בכל הזמנים. בכך הפך בולט לראשון בהיסטוריה שזכה בשתי אולימפיאדות רצופות ב-100 מטר. דעיכה? הצחקתם אותו. בולט נמצא בשיא כושרו וכמו תמיד מספק את ההופעה הטובה לקהל באיצטדיון ולעיני המצלמות.

יוהאן בלייק מג'מייקה, אלוף העולם ומי שהחזיק בתוצאת השנה (9.75 שניות) שיחזר את תוצאתו הטובה וזכה במדליית הכסף. בלייק היה כביכול "האיום" שריחף על בולט מה שהתגלה כטעות על המסלול היום. ג'סטין גאטלין, האלוף האולימפי מאתונה הגיע לגמר עם התוצאה הטובה ביותר בחצי הגמר (9.82 שניות), קבע 9.79 שניות וסיים בכך עם שיא אישי ומדליית ארד.

טייסון גיי נותר מחוץ לפודיום במקום הרביעי עם 9.80 שניות. אסאפה פאוול חגג היום גמר אולימפי שלישי אך נפצע במהלך הריצה וסיים עם 11.99 שניות.
אחד מנקודות השיא של הערב היה ריצת הגמר ל-400 מטר לנשים. סניה ריצ'רדס, שזכתה בבייג'ינג במדליית הארד, הובילה במרבית הריצה, אבל נחלשה בהמשך ובכל זאת הצליחה לגרוף את מדליית הזהב עם זמן של 49.55 שניות. כריסטין אורוגו הבריטית, שזכתה לדחיפה אדירה מהקהל, הצליחה להשתחל למקום השני (49.70 שניות) ודידי טרוטר האמריקאית סיימה עם הארד אחרי שקבעה 49.72 שניות.


400 מ' גברים - חצי גמר

האצן קטוע הרגליים אוסקר פיסטוריוס, סיים במקום האחרון במקצה השני עם 46.84 שניות. פיסטוריוס לא עלה כאמור לגמר שיתקיים ביום שני אבל בהחלט השאיר את חותמו על דפי ההסטוריה.

האחים הבלגים בורלה היו אלו שריגשו את הקהל בדרכם אל הגמר. קווין בורלה קבע 44.84 שניות ובמקצה אחר, אחיו ג'ונתן קבע 44.99 שניות ושניהם העפילו לגמר. שני האחים, תאומים זהים יעמדו זה לצד זה בגמר על המסלול.

  
פיסטוריוס, קטוע רגלים הראשון בהסטוריה בחצי גמר  / Victah sailer / photorun.net

 

400 מ' נשים

בריצת הגמר ל-400 מטר לנשים סניה ריצ'רדס-רוס, מדליסטית הארד מביג'ינג הובילה רוב הריצה, נחלשה מעט אך די מהר הצליחה לחזור לעצמה ולזכות במדליית הזהב. ריצ'רדס קבעה תוצאה של 49.55 שניות. כריסטין אורוגו הבריטית, שנהנתה מעידוד נפלא של הקהל קבעה 49.70 שניות וזכתה במדליית הכסף. דידי טרוטר האמריקאית זכתה בארד אחרי שקבעה 49.72 שניות.

 

3000 מ' מכשולים גברים

ב-42 השנים האחרונות עובדה אחת הייתה קבועה במשחקים האולימפיים- רץ קנייתי ניצח ב-3000 מ' מכשולים בכל פעם שקניה השתתפה במשחקים. הקנייתים לא איכזבו גם הפעם כאשר איזקיאל קמבוי, האלוף האולימפי מאתונה ב-2004 ואלוף העולם המכהן מדאייגו בשנה שעברה, זכה במדליית הזהב עם זמן של 8:18.56 דקות. המרוץ התפתח בקצב איטי יחסית אולם קמבוי היה רמה אחת מעל כולם, תוך שהוא מבצע את המהלך הטיפוסי שלו כ-300 מ' לסיום ופותח פער גדול על יתר הרצים. בדומה לאליפות העולם בשנה שעברה, גם הפעם החל קמבוי בחגיגות הנצחון כ-50 מ' לסיום, תוך שהוא רץ לרוחב המסלולים ומסיים בג'וג במסלול החיצוני ביותר. מאהידין מקיסי-בנאבד הצרפתי, מדליסט הכסף מבייג'ינג ואלוף אירופה הטרי, סיים במקום השני עם 8:19.08 ואבל מוטאי הקנייתי זכה במדליית הארד עם זמן של 8:19.83.


קפיצה משולשת נשים

בגמר הקפיצה המשולשת ניצחה אולגה ריפקובה הקזחית שקפצה 14.98 מטר בניסיון השלישי שלה. קטרין איברגואן מקולומביה קפצה שש פעמים עד שעברה 14.80 מטר שהספיקה לה למדליית הכסף. אולה סלאדוחה האוקראינית קבעה 14.79 מטר אף היא בנסיון האחרון שלה וזכתה במדליית הארד.

  • יוסאין בולט, עדיין בכושר

    Victah Sailer / photorun.net

סגור