שינוי בריצת ה-10 ק"מ

| שתף |

סירוב של משטרת ישראל לאשר את קיום המירוץ ל-10 ק"מ בתוואי הקיים איימה לבטל את המירוץ. רק אחרי התערבות של ראש עיריית טבריה ויו"ר איגוד האתלטיקה, המשטרה הסכימה לאשר את התחרות בתוואי חדש.

תאריך: 27/12/10, מאת: אורן בוקשטיין

משטרת ישראל הודיעה הבוקר כי אינה מאשרת את קיום המירוץ ל-10 ק"מ ביום רביעי, 5.1.2011, במסגרת אירועי מרתון טבריה, כפי שתוכנן. המירוץ שיקרא 'מירוץ הצדעה לצה"ל' הוזז ליום לפני המרתון, על אותו תוואי מסורתי שהיה נהוג בעבר, כל זאת בכפוף לאישורי משטרת ישראל.

לאחר בחינת המשטרה שהגיעה עד רמת השר לביטחון פנים, הודיעה משטרת ישראל לוועדה המארגנת כי אין ביכולתה לסגור את הצירים יומיים ברציפות, ועל כן לא הסכימה לאשר את קיום המירוץ ל-10 ק"מ. אחרי התערבות ומאמצים רבים של ראש עיריית טבריה זוהר עובד ויו"ר איגוד האתלטיקה שלמה בן-גל, הוחלט כי המירוץ יתקיים, אולם תוואי המסלול ישונה, כך שמנקודת הזינוק הקבועה והמסורתית, המשתתפים ירוצו צפונה (במקום דרומה) לכיוון המושבה מגדל, במסלול שיחצה את העיר טבריה.

בעקבות ההחלטה הזו צוות מודדים רשמי מטעם איגוד האתלטיקה יבצע מדידה וסימון של המסלול החדש בעוד יומיים (יום רביעי). חשוב להדגיש כי לולא שינוי תוואי המסלול, המירוץ לא היה מתקיים כלל. לאחר מדידת וסימון המסלול, הוועדה המארגנת תפרסם את מפת המסלול לנוחיות כל המשתתפים.
 

סגור