עיריית טבריה הגישה בג"צ נגד משטרת ישראל

| שתף |

שלושה ימים לפני מירוץ ההצדעה לצה"ל ל-10 ק"מ במסגרת אירועי מרתון טבריה, הודיעה משטרת ישראל כי לא תאפשר את קיום המירוץ. כל ניסיונות למצוא פתרון הולם לקיום המירוץ נדחו ע"י המשטרה, דבר שאילץ את עיריית טבריה להגיש בג"צ נגד משטרת ישראל.

תאריך: 03/01/11, מאת: אורן בוקשטיין

המירוץ ל-10 ק"מ בטבריה התקיים במשך שנים יום לפני המרתון הבינלאומי. בשנים האחרונות הוזנק המירוץ ביום המרתון, כחצי שעה לפני הזנקת המרתון, אולם, בעקבות גידול משמעותי בכמות הרצים נוצר מצב בו רצי ה-10 ק"מ "התערבבו" עם רצי המרתון, ולכן הוחלט השנה להחזיר את המירוץ יום לפני המרתון ושמו שונה ל'מירוץ הצדעה לצה"ל'. לאחר שמשטרת ישראל הודיעה, לפני כשבוע, כי לא תאפשר את סגירת אותו כביש יומיים ברציפות, ניתנה לאחר יום חלופה של שינוי תוואי המסלול ובמקום לרוץ דרומה, המשתתפים ירוצו צפונה על כביש 90 לכיוון המושב מגדל וחזור. לאחר שמשטרת ישראל לא שללה חלופה זו, נערכה בשבוע שעבר מדידה של המסלול החדש.

בסוף השבוע הודיעו נציגי משטרת התנועה במחוז הצפוני לראש עיריית טבריה: "לא נאפשר סגירת כבישים לצורך קיום מירוץ ההצדעה לצה"ל". ניסיונות של עיריית טבריה לשוחח עם מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן נדחו. ראש עיריית טבריה, זוהר עובד: "לא ייתכן שאירוע כל כך חשוב שנושא את שמו של צה"ל, לצד קידום התיירות הישראלית בכלל וטבריה בפרט, ייפול בגלל בירוקרטיה לא ברורה והחלטות חסרות רגישות".

אתמול, שלושה ימים לזינוק מירוץ ההצדעה לצה"ל, הגישה עיריית טבריה בג"צ נגד משטרת ישראל ונגד מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן, בעקבות הסירוב לסגירת קטע בכביש 90 לשם קיום מירוץ ההצדעה לצה"ל במסלול החלופי ביום רביעי.

הוועדה המארגנת יצאה אף היא נגד החלטת המשטרה: "אסור שהחלטות כאלו יפגעו באירועי המרתון הבינלאומי היחיד מסוגו בישראל, שהפך ברבות השנים לאחד מאירועי הספורט הבינלאומיים החשובים בישראל". המירוץ ל-10 ק"מ מוקדש השנה לחיילי צה"ל העושים ימים כלילות בשמירה על המדינה, וביום רביעי כ-3000 מהם, לצד ויחד עם מאות רצים אזרחים ואורחים שמגיעים מחו"ל במיוחד למירוץ זה, ביניהם משלחת רצים מירדן, עלולים להיפגע מהחלטת משטרת התנועה.

כאמור, היום במהלך הבוקר יתכנס בית המשפט העליון לדיון דחוף בסוגיה, כשהתקווה היא שבג"צ יחליט להיעתר לבקשת עיריית טבריה לקיום מירוץ ההצדעה לצה"ל על-פי התכנון. וכך, במקום לעסוק בסגירות אחרונות וסופיות של האירוע כולו, נציגי הוועדה המארגנת יאלצו מחר לשבת בבית המשפט העליון ולקוות כי כל ההכנות לא היו לשווא.
 

סגור