לאונרד מוצ'רו חוזר לטבריה

| שתף |

אלוף מרתון טבריה 2007 ו-2008 חוזר לטבריה כדי להחזיר לעצמו את התואר. הקנייתי שהגיע לטבריה לפני 3 שנים כאזרח בחריין, איבד את אזרחותו הבחריינית עקב השתתפותו בתחרות בישראל, אבל, שוב, לא מוותר על מרתון טבריה

תאריך: 03/01/11, מאת: אורן בוקשטיין

 לאונרד מוצ'רו הודיע רשמית וסופית כי ישתתף במרתון טבריה בעוד שלושה ימים. לפני ארבע שנים בלט לאונרד מוצ'רו בהגיעו ארצה למרתון טבריה, בתחילה לא בגלל איכותו כרץ מרתון, אלא בגלל שמו - מושיר סאלם ג'אוור, אזרח בחריין, עבורו מרתון טבריה היה הראשון בחייו. כשנשאל בסוף אותו מרתון, אותו ניצח, אם אין לו בעיה להיכנס לישראל כאזרח בחריין, השיב: "אסור שפוליטיקה תהיה מעורבת בספורט. כל אדם צריך שיהיה רשאי להתחרות בכל מקום שירצה בעולם, בלי קשר למדינה שהנפיקה לו את הדרכון". לאחר חזרתו לבחריין, עצם השתתפותו בתחרות בישראל לא מצאה חן בעיניי השלטונות ששללו ממנו את האזרחות הבחריינית והוא חזר לארץ הולדתו, קניה, ולשם הולדתו, לאונרד מוצ'רו.

שנה לאחר מכן, ב-2008, הוא חזר להתחרות במרתון טבריה, הפעם כמוצ'רו הקנייתי, ואף הצהיר: "שום דבר לא יעצור אותי מלהגיע להתחרות במקום בו ארצה להתחרות". חוץ מהעובדה שהוא הוכיח שמילותיו מגובות במעשים, מוצ'רו ניצח את המרתון הבינלאומי ה-31 בזמן של 2:10:31 ש', קבע שיא מסלול חדש והעשיר את חשבון הבנק שלו ב-40 אלף דולר שהובטחו לשובר שיא המסלול. באותו מרתון סיים חברו לנבחרת, ג'קסון קוטוט במקום השלישי, 25 שנ' איטי ממוצ'רו.

במרתון ה-32, לפני שנתיים, מוצ'רו אומנם שבר את שיאו מטבריה באופן משמעותי כשקבע 2:09:36 ש', אולם התוצאה הזו הספיקה לו רק למקום השני. אותו קוטוט שסיים שנה קודם שלישי, זכה במרתון וקבע שיא מסלול מדהים של 2:08:06 ש' שמחזיק עדיין מעמד. אחרי שלוש מרתונים רצופים בטבריה, מתוכם, כאמור, זכה בשניים, ואחרי שנה בה לא נטל חלק בתחרות, לאונרד מוצ'רו חוזר לטבריה במטרה להשיב לעצמו את התואר ולנסות לגרוף בונוס של 50 אלף דולר ע"י שבירת שיא המסלול של קוטוט.
 

סגור