המירוץ ל-10 ק"מ יתקיים כמתוכנן

| שתף |

משטרת ישראל נעתרה לבקשה והמירוץ ל-10 ק"מ יתקיים כמתוכנן. רגע לפני כניסתם של נציגי הוועדה המארגנת של מרתון טבריה ומשטרת ישראל לדיון בבג"צ בעקבות עתירת עיריית טבריה, המשטרה חזרה בה מהתנגדותה לקיום המירוץ ל-10 ק"מ ביום רביעי

תאריך: 03/01/11, מאת: אורן בוקשטיין

רגע לפני כניסתם של נציגי הוועדה המארגנת של מרתון טבריה ונציגי משטרת ישראל לדיון שנקבע ב-11:30 בבג"צ, בעקבות העתירה שהגישה עיריית טבריה נגד משטרת ישראל, הודיעו נציגי המשטרה כי הם חוזרים בהם מהתנגדותם לקיום המירוץ על-פי התוואי החדש והצדדים כלל לא נכנסו לדיון.

כזכור, אחרי ההתנגדות הראשונית של המשטרה לסגור את אותו קטע כביש יומיים ברציפות (הן למירוץ ל-10 ק"מ והן למרתון יום לאחר מכן), הוועדה המארגנת הציעה תוואי מסלול שונה כחלופה, אותו מדדה וסימנה בשבוע שעבר. לאחר שמשטרת טבריה החליטה בסוף השבוע לא לאשר זאת, החליטה עיריית טבריה להגיש עתירה נגד המשטרה ומפקד המחוז הצפוני לבג"צ, וכאמור, המשטרה החליטה אפילו לא להיכנס לדיון ולחזור בה מההתנגדות.

משמעות הדבר היא שמירוץ ההצדעה לצה"ל ל-10 ק"מ יתקיים בעוד יומיים, יום רביעי, 5.1.2011, ויוזנק בשעה 15:00 מנקודת הזינוק ברח' הגליל, צפונה דרך כביש 90 לכיוון המושבה מגדל, ולאחר כ-5 ק"מ יסתובבו ויחזרו לנקודת הסיום המסורתית, מול מלון לאונרדו קלאב.

בעקבות החלטת משטרת ישראל אמר ראש עיריית טבריה, זוהר עובד: "אני שמח שבסופו של דבר הבינו במשטרה את חשיבות המירוץ במסגרת אירועי מרתון טבריה הבינלאומי ה-34 והשכל הישר ניצח. לא חיפשנו מלחמות. כעת נותר לכולם לבוא למרתון בטבריה ולהינות מחווית ספורט של פעם בשנה".
 

סגור