הסיפורים מאחורי המירוץ

| שתף |

בנס ציונה כנראה שמתרחשים ניסים. ילדה מוכשרת עוקפת את כולם, וראש העיר מקבל גביע על הריצה במירוץ העיר שלו. הסיפורים המעניינים מאחורי המירוץ בכתבה זו.

תאריך: 05/01/11, מאת: מערכת עולם הריצה

הפרוייקט הייחודי והראשון מסוגו בארץ התחיל בנס ציונה  בשנת 2006. באגף החינוך של העיר הקימו קבוצת רצים, שכללה ילדים ובני נוער מבני העדה האתיופית. לפרוייקט זה שותף אסי דרעי, מנהל מירוץ נס ציונה, וביוזמתו גוייס וודג' זבדיה להיות מאמן הקבוצה, שהוא מאמן אותה עד היום.

בעקבות זאת הקים אסי דרעי את "עמותת הספורט הרב-ענפי" בנס ציונה, שהוא גם המזכיר שלה - על מנת לרשום את הספורטאים הצעירים לאיגוד האתלטיקה לצורך השתתפות בתחרויות. מאז נוספו עוד ענפים כמו טריאתלון, כדורעף, רוכבות נס ציונה, כדורשת נס ציונה ועוד ענפים נוספים.

מאז ועד היום הפרוייקט הצמיח כבר כמה אלופי ואלופות ישראל בריצות שדה/כביש. אחת הבולטות היא הרצה המחוננת - טיגיסט ביטאו, שעוד מחזיקה בתואר אלופת ישראל במרוצי שדה לשנת 2010, כבר 3 שנים ברציפות. סיפורה של טיגיסט ביטאו מדהים בשל העובדה שבאליפות ישראל בריצות כביש באשדוד בשנת 2007 זינקה בטעות עם נערות עד 16 והגיעה במקום הראשון, בעודה בת 11 בלבד !!!

טיגיסט ביטאו, בת טיפוח של פרוייקט רצי נס ציונה, ייצגה את בית ספרה, מקיף אליעזר בן יהודה, באליפות בתי ספר במרוצי שדה, והגיעה במקום הראשון במחוז מרכז המורחב (גדרה-חדרה)לתלמידות ז-ח (בעודה בכיתה ז' בלבד) ובחודש ינואר תיסע להשתתף בתחרות הארצית בבית שאן.
באיגוד האתלטיקה העלו רעיון לצרף את ביטאו לפנימיית מחוננים בוינגייט, אולם טרם נפתחה הפנימייה. מאמנה וודג' זבדיה, סיפר שהפוטנציאל שיש לילדה המוכשרת הינו בלתי רגיל והיא מסוגלת להתקדם ברמה הבינלאומית.

גם ראש העיר נס ציונה, יוסי שבו, רץ כל שנה את מירוץ ה-10 ק"מ, ובגיל 71 מגיע עם תוצאות יפות מאוד (53-55 דקות), במירוץ נס ציונה 2010 אף הגיע מקום 1 בקטגוריית הגיל שלו 70-74 ואף הופתע כאשר קיבל גביע, בעודו זה שמחלק גביעים. את הגביע העניקה לו אלמנתו של תא"ל יורם (צ'וצ'ו) גלבוע ז"ל, ורדה גלבוע שעל שמו נקרא המרוץ.


שיאי מסלול מירוץ נס ציונה:
מסלול המירוץ נמדד מחדש ב- 2008 על ידי מודד מוסמך של איגוד האתלטיקה, גבי ינאי) והשיאים נקבעו גם בשנה זו.

2 ק"מ: (2150 מ')

ילדים 12- 7:37 עידו כהן
ילדות 12- 8:31 טיגיסט ביטאו (בהיותה בת פחות מ- 11)
ילדים 14- 7:18 אווקה טגניה
ילדות 14- לא נשבר שיאה של טיגיסט !

10 ק"מ:
גברים כללי- 31:14 וודג' זבדיה(2008)
נשים כללי- 37:05 סבטלנה בחמנד(2010)

  

להרשמה למירוץ נס ציונה ה-26 

סגור