מרתון טבריה יוצא לדרך

| שתף |

מרתון טבריה ה-34 יוזנק בשעות הבוקר במזג אוויר קריר ואידיאלי לריצה. בין הגברים הישראלים יש תקווה לקביעת קריטריון לאליפות העולם, ובין הנשים הישראליות, מלבד זנגי, אין פנים חדשות.

תאריך: 06/01/11, מאת: מערכת עולם הריצה

במסיבת העיתונאים שהתקיימה אתמול בטבריה, בהשתתפות הרצים הבכירים מהארץ ומחו"ל, יו"ר האיגוד שלמה בן גל, ומזכ"ל האיגוד ז'ק כהן, וכן ראש עיריית טבריה זוהר עובר, נשאלו הרצים על ציפיותיהם מהריצה.

הרצים הקנייתים שהגיעו לטבריה, סיפרו כי הם מקווים לרוץ היום את הכי טוב שיוכלו על מנת לקבוע שיא מסלול. לאונרד מוצ'רו ( מס' חזה 24) מקנייה הוא שימשוך היום הרבה תשומת לב במהלך הריצה, לאחר שבשנת 2007 קבע שיא מסלול וקיבל פרס של 40 אלף דולר. את שיאו של מוצ'רו שבר בשנת 2008 ג'קסון קוטוט וקבע 2:08:06 ש'. היום ינסה מו'צרו לשבור את שיא המסלול לאחר שלוש שנים שנעדר מהשתתפות במרתון טבריה, הפרס שיקבל על כך הוא 50 אלף דולר.

מלבד מוצ'רו, הגיעו לטבריה כ-26 רצים זרים מקניה, אתיופיה אוגנדה ובלגיה. מספר רצים מתוכם יוכלו לעזור לרצים הישראלים לקבוע את הקריטריון הדרוש להם על מנת להיכנס לאליפות העולם בקיץ 2011 בקוריאה. הישראלים המועמדים לתואר אליפות ישראל, הם זוהר זמירו, מנצח השנה שעברה והרץ הותיק וודג' זבדיה. נראה כי המלחמה על תואר האליפות תהיה בין שני רצים אלו. קריטריון לאליפות העולם עבור הישראלים עומד על 2:17 שע'.

זמירו שב לאחרונה ממחנה אימונים באתיופיה ויהיה מעניין לראות את הופעתו היום, לאחר שקבע במרתון פריז בשנה שעברה תוצאה יפה של 2:22:59 שע'. מי שהודיעו על ביטול השתתפותם ברגע האחרון בעקבות פציעה הם חי פרחי ואסף בימרו, שסיימו בשנה שעברה במקום השני והשלישי. מבין הישראלים הבכירים נוכל לראות גם את אביחי גודמן, שזהו המרתון הראשון שלו בטבריה והשני לאחר המרתון הראשון שלו ב-2005.

בקרב הנשים, התמונה מצערת קצת יותר, כאשר הסיכוי לראות תוצאה מהירה מ3:00 שעות היום היא קטנה. כמו כן, שדה הנשים הישראליות הוא מצומצם היום מאי פעם. אורנה בלאו הותיקה היא מועמדת מועדפת לתואר אלופת הישראל, כאשר הקרב על הכתר צפוי להיות בינה לבין יערה זנגי, שזהו לה מרתון ראשון. זנגי השתתפה עד היום במרוצי כביש למרחק 10 ק"מ ובחצי מרתון בית שאן  הגיעה ראשונה עם 1:22 שע'. לוריס מנדלוביץ אלופת ישראל בריצת מרתון 2010 תיעדר מהריצה היום בעקבות פציעה, ממנה היא סובלת בחודשים האחרונים. השנה אמנם יש שיא משתתפים וכן שיא משתתפות במרתון טבריה אך שוב צמרת הרצות דלילה מתמיד.

סגור