פותחים עונה - קפיצות

| שתף |

תחרות פתיחת עונת האצטדיונים באתלטיקה שתתקיים היום בחיפה, תהיה הזדמנות ראשונה לראות ארבעה מבכירי האתלטים הישראלים שיתחרו בקפיצה לגובה.

תאריך: 09/01/11, מאת: אורן בוקשטיין

בשנה שעברה מקצוע הקפיצה לגובה הביא לישראל את ההישגים הטובים ביותר בזירה הבינלאומית עם גמר אירופי של דניאל פרנקל ושתי מדליות זהב של דמיטרי קרויטר באליפות העולם לקדטים ובאולימפיאדת הנוער הראשונה בהיסטוריה שהתקיימה בסינגפור, לצד שבירתו של השיא הישראלי לנשים ארבע פעמים (שלוש פעמים ע"י דניאל פרנקל ופעם ע"י מעין פורמן). אולם ב-2010 לא היינו עדים לתחרות אחת, ראש בראש, בין קרויטר לניקי פאלי שסבל מפציעה קשה ברגלו.

היום (ראשון) זה יקרה. בשעה 16:30 באצטדיון האתלטיקה בנווה שאנן שבחיפה, תתמודדנה פרנקל ופורמן ראש בראש, וכשעה לאחר מכן יתחרו הגברים. אחרי התאוששות ארוכה ומחנה אימונים מוצלח, יחזור ניקי פאלי, בעל שיא אישי של 2.30 מ', להתחרות במגרשו הביתי. כזכור, אחרי משחקי בייג'ין פאלי עבר ניתוח ברגלו שגובסה, והושבת למעלה משנה. כשניסה לחזור בגרנד פרי חיפה, במאי 2010, אחרי שעבר 2.11 מ' חש כי אינו יכול לקפוץ ונכנס לתקופת שיקום נוספת.

אחרי מחנה אימון בן חודש ברוסיה, הרביעייה שתתחרה לראשונה מתכוננת לאליפות אירופה באולמות שתתקיים במארס בפאריס, אליה רק פרנקל הבטיחה את מקומה. מנגד, הגברים חוו לאחרונה חוייה מטלטלת, אם כי הפוכה. פאלי הוא אב טרי ואילו קרויטר איבד בשבוע שעבר את אחיו שהלך לעולמו, אבל החליט שזה מה שהאח יבגני היה רוצה יותר מכל, שהוא ימשיך להתחרות בדרך למטרה שקרויטר הציב, זכיה במדליה עבור יבגני.

עד כמה שהדבר ישמע מוזר קרויטר ופאלי לא התחרו אחד נגד השני כבר למעלה משנה, ומחר שניהם ירצו להוכיח משהו זה לזה. גם במישור הנשי הדבר דומה. אחרי שנה אותה פתחה פורמן עם יתרון על פרנקל, האחרונה עברה אותה ב-3 ס"מ עד סוף השנה, וברור שפורמן תנסה השנה לפחות להשתוות לפרנקל. חשוב לזכור כי הארבעה מתחילים השנה את המרדף אחר הקריטריון לאליפות העולם בדאגו שבקוריאה: לגברים 2.28 (B), 2.31 (A), ואילו לנשים 1.92 (B), 1.95 (A). חשוב לזכור כי תוצאתה של פרנקל בברצלונה (1.92) אינה מקנה לה את הקריטריון עבור אליפות העולם מפני שאת הקריטריון ניתן היה לקבוע רק מאוקטובר 2010, ואילו פרנקל השיגה את תוצאתה באוגוסט.

 

 

בתמונת השער: דניאל פרנקל
צילום: ראובן שוורץ
 

סגור