מרתון טבריה 2011 - הרגעים הגדולים

| שתף |

מרתון טבריה 2011 היה אחד מארועי הריצה הגדולים שהתקיימו בארץ בשנים האחרונות. מערכת עולם הריצה מביאה את הרגעים הגדולים, שיהיה קשה לשכוח.

תאריך: 09/01/11, מאת: מערכת עולם הריצה

גנבו את ההצגה

שני רצים גנבו את ההצגה במרתון טבריה בין רצי העילית. היילה סטאין שהתחיל את הריצה בקצב מסחרר כאשר את נקודת חצי המרחק חצה בזמן של 1:06:16 שע'. בנקודה זו רבים האמינו כי סטאין לא יוכל להחזיק בקצב זה, ואף יתכן כי יפסיק את הריצה באמצע, כפי שנהג במספר מרתונים בשנים האחרונות. אולם סטאין, מהרגע שהבחין בכך שהוא המועמד היחיד להיות אלוף ישראל המשיך בריצה נחושה עד הסוף. לצערו הרב (וגם לצער כולם) למרות ריצה מעוררת השראה סטאין וכן שאר הישראלים לא הצליחו להשיג את הקריטריון (2:17) לאליפות העולם. אין ספק שסטאין הוכיח לכולם שעל אף גילו הלא ברור הוא עדיין בתמונה.

יערה זנגי, בת ה-27 בלבד חניכתו של המאמן עמית נאמן הגשימה את הלא יאומן. לאחר חסרון גדול ברצות מרתון בשנים האחרונות, בייחוד לאחר פסק הזמן של נילי אברמסקי בעקבות לידה שנייה, יערה זנגי הצליחה למלא את החסר. אלופת השנה שעברה לוריס מנדלוביץ נעדרה אף היא עקב פציעה אך צפתה בעצמה כי זנגי יכולה לקבוע תוצאה טובה. סיפורה של יערה זנגי הינו סיפור מורכב, בתוכו כלולים החלמה ממחלת האנרוקסיה, שנים ללא ריצה, חזרה מפציעה והרבה מאד שעות אימונים. בסופו של יום, זנגי קבעה במרתון הראשון שלה את התוצאה המעולה של 2:51:54 שע'. יש שיבואו ויאמרו שתוצאה כזו עדיין לא משלימה את "החוסר" שקיים בקרב רצות המרתון הישראליות, אולם עם תוצאה שכזו במרתון בכורה, ועם גילה הצעיר של זנגי, יכול להיות שאפשר להיות קצת יותר אופטימיים.
 

התמונה שעשתה לנו את היום: שלושת האלופים הישראלים

בתמונת השער, מימין - זוהר זמירו שהגיע במקום השני אחרי סטאין עם תוצאה מאכזבת מבחינתו והחמצה של הקריטריון לאליפות העולם, סטאין במרכז - אלוף ישראל בפעם השנייה. ב-2006 ניצח סטאין והיה לאלוף ישראל עם זמן של 2:16:59 שע'. משמאל - וובה בריהון עם 2:21:37 שע', גם לא קבע שיא אישי. בתמונה שלושת האלופים מחכים באזור הסיום לטקס, בינתיים תפס הצלם את שלושתם ברגע של מנוחה. התמונה צולמה על-ידי צלם חברת ריל-טיימינג, גיא לוי.

שיא ישראלי יחיד

השיא הישראלי היחיד שנשבר במרתון הינו השיא הישראלי השייך לרץ עיוור. גד ירקוני, קבע 2:59:26 שע', ובכך השיג קרטריון B לאולימפיאדת הנכים. את ירקוני ליווה כל הדרך איילון ברכפלד, שניהם ממועדון בית הלוחם, ויחד קבעו את השיא הנהדר. 


רצים עם רמי

"רצים עם רמי" היא יוזמה שמטרתה להעלות את המודעות לנפגעי קרב ולשיטת טיפול אפקטיבית עבורם, הידועה בשם "חשיפה ממושכת". רמי יולזרי, נפגע קרב ממלחמת לבנון הראשונה, שוקם באמצעות השיטה ומרתון טבריה היה המרתון הראשון שלו. הפרוייקט של רמי היה לאסוף תרומות לנפגעי טראומה על-ידי מכירה של ק"מ במרתון. מי שתמכו ברמי במהלך האימונים הם צוות מאמני "אנדיור". עוד מידע על הפרוייקט ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק.

 

החברים של שניאור

דנית חשין, אלמנתו של שניאור חשין ז"ל השלימה את המרתון הראשון שלה יחד עם רבים מהקבוצה. הקבוצה שהוקמה באופן ספונטני לאחר מותו הכואב של שניאור, סחפה אחריה רצים רבים שעבור כולם הריצה היא הדרך לזכור את שניאור. "החברים של שניאור" משכו הרבה תשומת לב במרתון טבריה על-ידי הבלונים הסגולים וכן העידוד של הרצים לאורך הדרך. דנית סיימה את המרתון לאחר כמעט חמש שעות של ריצה בליווי עשרות חברים ומאמן הקבוצה אריאל הלר.  עוד על החברים של שניאור

 

 

גם לכם יש סיפור מיוחד ממרתון טבריה? שתפו אותנו

עולם הריצה בפייסבוק

 

*כל התמונות בכתבה זו באדיבות ריל-טיימינג

 

סגור