חיפה על הגובה

| שתף |

ניקי פאלי ומעין פורמן ניצחו בתחרות פתיחת העונה באתלטיקה שהתקיימה במגרשם הביתי.

תאריך: 10/01/11, מאת: אורן בוקשטיין

בתמונת השער: (מעיין פורמן) צילם: עופר ביידה
 

ארבעת קופצי הגובה הבכירים בישראל התחרו אתמול (ראשון) באצטדיון האתלטיקה בנווה שאנן שבחיפה. אומנם לא ניתן ללמוד הרבה מתחרות פתיחת עונה והאתלטים עדיין נמצאים בשלב ההכנות, אולם אתלטי מכבי חיפה כרמל אותתו כי בכוונתם לתת פייט רציני השנה ליריביהם ממכבי ת"א. ניקי פאלי ניצח בתחרות הגברים אחרי שעבר בניסיון השלישי גובה של 2.15 מ', זאת אחרי שדמיטרי קרויטר עבר רק 2.10 ופסל ב-2.15. פאלי עוד ניסה לעבור 2.21. אחרי שפסל בשני הניסיונות הראשונים, בריצה אל הניסיון השלישי, חש מתיחה במפשעתו והחליט לוותר על הניסיון. קוסטנטין קריניצקי, חברו של פאלי לאגודה, סיים שלישי עם 2.05 מ'.

בין הנשים הייתה תחרות מותחת יותר כאשר דניאל פרנקל ממכבי ת"א ומעין פורמן ממכבי חיפה עברו 1.80 מ'. בגובה הבא, 1.85 מ', שתיהן פסלו שלוש פעמים ובקפיצת ההכרעה הרביעית פורמן הצליחה לעבור וזכתה בתחרות. טל בן-ארצי מחיפה סיימה שלישית עם 1.60 מ'.

ניקי פאלי אמר לאחר התחרות הראשונה שלו מאז גרנד פרי חיפה במאי 2010: "למעשה גם בגרנד פרי בחיפה אי אפשר לקרוא לזה באמת תחרות מבחינתי. אני מרגיש עכשיו טוב. חשוב לזכור שזו רק תחילת העונה. היה מחנה אימון מצוין ברוסיה ועכשיו אני צריך להוכיח שאני מסוגל לעשות מה שאני מרגיש שיש לי ברגליים". בנוגע למתיחה במפשעה בסיום התחרות, אמר פאלי: "זה שום דבר. זה נבע מהקור ששרר באצטדיון".

מעין פורמן שהתבשרה לא מזמן כי הקריטריון לאליפות אירופה בפאריס במארס הורד ל-1.89 מ', אמרה: "זו הייתה הקלה לשמוע שלא אצטרך לרדוף אחר הקריטריון. זה מוריד ממני את הלחץ ומפנה את הראש להתאמן חזק. זו הייתה בסך הכל התחרות הראשונה העונה. אני מאוד מרוצה מהגובה שעברתי לפתיחת עונה, אבל אני בטוחה בעצמי לתוצאות טובות יותר".

בשבוע הבא תתקיים תחרות קפיצה לגובה נוספת, הפעם בת"א. הגברים ימשיכו גם במרדף אחר הקריטריון לפאריס שעומד על 2.26 מ'.

 

סגור