יום עיון מוצלח

| שתף |

כ-200 משתתפים מילאו את אולם 3 במכללה האקדמית ע"ש זינמן במכון וינגייט ביום שישי ושמעו את מיטב המומחים בארץ בהרצאות שכללו את רוב קטגוריות ההתאוששות ממרתון.

תאריך: 15/01/11, מאת: אורן בוקשטיין

שיתוף הפעולה הראשוני מסוגו בין המכללה האקדמית במכון וינגייט, איגוד האתלטיקה ומחלקת כושר קרבי בצה"ל, הניב יום עיון מוצלח שמשך כ-200 מאזינים מכל תחומי הריצה: ספורטאים, מאמנים, מנהלי מועדונים, קציני צה"ל, חניכי קורס מאמני אתלטיקה במכון וינגייט ועוד.

יום העיון עליו היו אחראים שלמה בן-גל, יו"ר איגוד האתלטיקה וסגן ראש המכללה האקדמית, אל"מ, ד"ר אבי מויאל, רמ"ח כושר קרבי בצה"ל שיזם למעשה את הרעיון ליום האימון, מיכאל אשכנזי, מנהל ביה"ס להשתלמויות במכון וינגייט וד"ר איציק בן-מלך שהנחה וניהל את כל יום העיון, הביאו את מיטב המומחים בארץ בנושאים השונים המהווים התאוששות ממרתון.

אחרי הברכות של בן-גל ומויאל, בן-מלך פתח בהרצאה מעניינת בנושא היבטים מתודיים בעומסים והתאוששות. אחריו עלה לבמה שלי בר-סלע, כדורידן עבר שנחשב כיום לאחד הפיזיותרפיסטים הטובים בארץ ומטפל בקליניקה שלו בפציעות שנגרמות מריצות בקרב ספורטאים בכירים וחובבי ריצה. התזונאי אלון עידן נתן טיפים לתזונה נכונה אחרי ריצת מרתון, ואילו מאמנת הכושר ממדיקס, ענת אייל מתחה את שריריהם של כ-10 מדגימים בתרגילי דוגמה לשחרור והתאוששות מריצות ארוכות.

החלק האחרון של יום העיון כלל הרצאה של המאמן הקנייתי מייק קוסגיי נתן את תכנית האימון החודשית שלו להכנה של כשלושה חודשים לפני ריצת מרתון, באדיבות תרגומו הסימולטני של ד"ר רפי וישניצר, אשר בעצמו העביר מייד לאחר מכן הרצאה בנושא התהליכים שעוברים השרירים במהלך מרתון וחשיבותה של ההתאוששות לשרירים. את יום העיון נעל פאנל דיון פנימי בהשתתפות אלופת ישראל הטרייה, יערה זנגי, סגן אלוף ישראל זוהר זמירו, וד"ר וישניצר, בניהולו של רמי ז'ימיאן, לשעבר מזכ"ל איגוד האתלטיקה.

באי ההשתלמות ציינו כי היא תרמה להם במובנים רבים וכי היו שמחים לו יום העיון הזה יהיה תחילתה של מסורת ארוכת שנים. מארגני יום העיון ציינו בשמחה: "הכמות הגדולה של המשתתפים הפתיעה אותנו, אם כי היינו מוכנים גם ליותר, והיא מהווה ביטוי הן להתפתחות תחום הריצות הארוכות בארץ והן לרעב העצום לידע בנושא".
 

סגור