לקראת מירוץ עין גדי 2011

| שתף |

מירוץ עין גדי מתקיים מזה עשרים ושמונה שנים לזכר האחים גיורא ותומר רון ז"ל. שני אחים שאהבו מאד ריצה ואף תרמו להקמת המירוץ. מפעל ההנצחה יצר מירוץ איכותי ורב משתתפים וכן הזדמנות ליהנות מחופשה במקום הנמוך בעולם.

תאריך: 16/01/11, מאת: מערכת עולם הריצה

רבים אינם יודעים כי מירוץ עין גדי מנציח שני אנשים יקרים שאהבו את הריצה ואף תרמו רבות למירוץ עין גדי. זו השנה ה-28 לקיום המירוץ ע"ש האחים גיורא ותומר רון בני קיבוץ עין-גדי.
גיורא, מראשוני הנופלים במלחמת "שלום הגליל" תמיד האמין כי באמצעות הספורט אפשר להביא לשלום בין העמים ולכן הוא שהגה את רעיון קיום המירוץ והביא אותו לידי מימוש בשנת 1980. בשנה זו הוזנק מירוץ עין גדי הראשון על ידי גיורא וכשנתיים לאחר מכן נהרג על-ידי ירי צלף במלחמה.

תומר, שכמו גיורא, אהב ריצה מאד ואף התחרה במירוצים רבים המשיך מפעל חיים זה יחד עם מועצה אזורית "תמר", קיבוץ עין-גדי וכמובן מדי שנה עם המשתתפים הרבים אשר גדלו משנה לשנה. לאחר שסיים לימודיו בהצטיינות חזר לקיבוץ ולעבודה בקטיפת תמרים שהיתה אהובה עליו מאד. בשנת 1995 בעודו קוטף תמרים במטע האהוב עליו מצא תומר את מותו בגיל 31.

מתוך אתר ההנצחה של קיבוץ עין גדי:

הריצה הייתה לתומר אורח חיים. הוא כמעט לא הלך - תמיד רץ. הוא השתתף במרוצים רבים והגיע ראשון מספר פעמים: במיני מרתון ירושלים, מרוץ בלו ביי, הקפת התבור, חצי מרתון ת"א, מרוץ שדה ע"ש עמיצור שפירא ועוד. מספר פעמים הוא ייצג את רצי ישראל בחו"ל. תומר היה בא לתחרויות פשוט מפני שאהב לרוץ. לא היה איכפת לו המיקום שלו, רק התוצאה. פעמים מספר לא לקח את הגביע בו זכה. הוא לא היה חשוב בעיניו ולא ייחס לו כל ערך. הריצה אפשרה לו בריחה לעולם אחר. כשאתה בודד אתה יכול להרהר ולחוש לפעמים בספירה אחרת.

אריה גמליאל,רץ בכיר ושיאן ישראל לשעבר: "...תומר ואני נסענו יחד, במסגרת נבחרת ישראל, למפגש אומות בלוקסמבורג. הרגשתי צורך מיוחד לקחת תחת חסותי את הבחור הצעיר הזה, הנחבא אל הכלים, השקט והצנוע. נתקלתי באישיות מיוחדת של אדם שלא אוהב להתבלט בחברה, מקרין ביישנות מופגנת ואינו מסוגל להרע לאיש. הרגשתי טוב לצידו של בחור שהוא צנום ממני, אבל חזק מאד ובעל סיבולת וחוסן גופני מעל לממוצע...."

חצי מרתון עין גדי 2011 יתקיים בפעם ה-28 ב - 19 בפברואר. מירוץ עין גדי הוותיק, שהיווה בעבר את אליפות ישראל בחצי מרתון, הפך למירוץ חצי המרתון בין הגדולים במדינה. בשנה שעברה רשם מירוץ עין-גדי שיא משתתפים של 2500 רצים.

 

מי שזוכר את אירועי השנים האחרונות, בוודאי לא שכח כי מירוץ עין גדי בוטל פעמיים בשל תחזית למזג אוויר חם מאד. בשנה שעברה בחצי מרתון עין גדי, בשיאו של החורף שרר שרב כבד ביום המירוץ. אולם למרות תנאי מזג האוויר מירוץ עין גדי התנהל באופן מופתי ולא נפל מארגון מירוצים בחו"ל.

מלונות בחצי מרתון עין גדי 2011

 

הרצים הישראלים כבר גילו את הכיף וההנאה שיש בשילוב בין ריצה לחופשה. גם במירוץ עין גדי אפשר יהיה לשלב חופשה לכל המשפחה לצד המירוץ. השנה מוצעים לרצים מהארץ ומחו"ל מספר מלונות במחירים אטרקטיביים. השהייה במלון ביום לפני המירוץ היא פיתרון נהדר לאלו המגיעים מרחוק ואלו המעוניינים להירגע בלילה שלפני המירוץ ובבוקר הזינוק. מירוץ עין גדי, הנערך ביום שבת היא הזדמנות מצוינת להדרים עם כל המשפחה לסוף שבוע במקום הנמוך בעולם.


להזמנת מלונות בחצי מרתון עין גדי 2011 

  

תמונת שער: ריל-טיימינג

סגור