לקראת ישראמן 2011

| שתף |

ביום שישי עם אור ראשון יותר מ-500 ספורטאים יעמדו על חוף אילת כדי להתחיל את הגדול בטריאתלונים למרחקים ארוכים שהיה עד כה בארץ. מתוכם קצת יותר ממאה ישתתפו במקצה האיירונמן והשאר יטלו חלק במקצה לחצי מרחק. כ - 40 טריאתלטים זרים הגיעו מ-9 מדינות. לאחר ששמעו על הישראמן הישראלי כאירוע מאורגן היטב ושהוא נחשב בין הקשים העולם.

תאריך: 19/01/11, מאת: יחיאל מילר

לפני כ-12 שנים הייתי בין 26 המשתתפים בישראמן הראשון שנערך בארץ בהפקתו של יוסי מלמן, האיש שהגה ויזם את הטריאתלון למרחקים ארוכים בארץ. התחרות הייתה למרחק התואם את מתכונת האירונמן. שחייה של 3800 מטר, רכיבה של 180 ק"מ ובסוף מרתון שלם. הגידול במספר המשתתפים בטריאתלונים בארץ הביא גם לכך שרבים מהספורטאים נדבקו בחיידק הגורם לנטייה גוברת והולכת של טריאתלטים לנסות את כוחם גם במרחקים הגדולים שספורט הטריאתלון מאפשר.

התוצאה היא שבתחרות הקרובה ביום שישי עם אור ראשון יותר מ-500 ספורטאים יעמדו על חוף אילת כדי להתחיל את הגדול בטריאתלונים למרחקים ארוכים שהיה עד כה בארץ. מתוכם קצת יותר ממאה ישתתפו במקצה האירונמן והשאר יטלו חלק במקצה לחצי מרחק. כארבעים טריאתלטים זרים הגיעו מתשע מדינות לאחר ששמעו על הישראמן הישראלי כאירוע מאורגן היטב ומה שיותר מעניין שהוא נחשב בין הקשים העולם. זאת בעיקר בגלל העלייה הארוכה לנטפים ומשטר הרוחות הסוער בקטע בין נטפים לנווה סמדר. סביר להניח שהסבל והקושי במיוחד בקטע האופניים מאתגר במיוחד את אלה שבאים לתחרות הזאת.

הישראלי גלעד רותם ישתתף הפעם רק במקצה החצי וסביר גם שיזכה במקום הראשון. למעשה היריבים העיקרים שלו הם לותר לדר מגרמניה, ידיד הטריאתלון הישראלי ובעל שם דבר בתחרויות של איש הברזל בעולם. הוא גם היה הראשון שירד מהשמונה שעות בתחרות אירונמן. מתחרה נוסף מגרמניה שמנוסה בתחרויות כאלה הוא פביאן קונרד. ראוי גם לציון ששי פיפמן הוותיק מראשוני מצטייני אנשי הברזל בארץ . בנשים נינה פקרמן ש"נחה" לאחר שנה מוצלחת בתחרויות של איש הברזל תנסה לנצח בתחרות לחצי המרחק את הגרמניה ניקול בסט שנחשבת לרצה מעולה.

במתחרים למרחק הגדול ישתתף ברוד יורגן מגרמניה שמחזיק בשיא אישי של 8:21 שע'. זוהר הילל הישראלי ינסה לנצח את התחרות כשאודי דדון ישתדל לתת לו פייט רציני. זה לא מקרי שבשמות של המצטיינים מופיעים הרבה גרמנים. בקרב הטריאתלטים בגרמניה התחרות כאן נחשבת כיוקרתית. בשנה שעברה פגשתי מתחרה גרמני בן 55 שעשה את המרחק המלא. לדבריו, כולם שם שמעו על התחרות של הישראמן ועם השנים סביר שמספר הטאריאתלטים הגרמנים ילך ויגדל. נאחל לכל המשתתפים הצלחה והנאה צרופה מהסבל המתמשך ולא לשכוח לחייך בשער הסיום. 
 

סגור