עוד לא רכשתם מנוי?

| שתף |

מגזין עולם הריצה עבר מהפך. מלבד התלבושת החדשה שקיבל, צוות המגזין עושה הכל על מנת שלקוראים יהיה הרבה יותר מעניין. במגזין מספר 148 שיצא השבוע לאור תיווכחו לגלות את כל החידושים. בכתבה זו תקציר המגזין הקרוב והזדמנות לרכוש מנוי במחיר מיוחד לגולשי אתר עולם הריצה.

תאריך: 28/01/11, מאת: מערכת עולם הריצה

עכשיו אתם יכולים להנות משני העולמות. במגזין עולם הריצה תוכלו ליהנות ממבחר מאמרים מקצועיים ייחודיים למגזין. המגזין הבא הינו גיליון מורחב המביא את כל הסיפורים המעניינים שהתרחשו בחודשיים האחרונים בתחום הריצה והאתלטיקה, האופניים והטריאתלון בארץ ובעולם. כמו כן קשת רחבה של מאמרים מקצועיים פרי עטם של הכותבים הטובים בארץ. להלן מבחר חלקי של תוכן גיליון 148.

 

BROOKS ID פורצת גבולות - דפנה פרחי
בתמונת השער של המגזין יופיעו קבוצת Brooks ID. ובתוך המגזין תוכלו לקרוא על כך שבקיץ הקרוב תסיים קבוצת 'ברוקס איי.די' שנתיים של פעילות בארץ. בתחילה היה אמנם קשה להתרגל לקבוצה המקצוענית של חברת ברוקס בנוף הישראלי, בהיותה הראשונה מסוגה המחברת כל כך הרבה אתלטים בכירים תחת קורת גג אחת. נוסף לכך, מה שעמד מאחורי הקמת הקבוצה הוא המסר הברור של אהבת הריצה. אבל לאחר כשנתיים של פעילות הוכיחה הקבוצה כי כאשר ספורטאים זוכים לתמיכה ולמעטפת של גוף חזק, יכולותיהם והישגיהם רק הולכים ומשתפרים.

תמונת שער: טלי שיאצו-דיגיטלי.


מרתון טבריה – אריק קוקס

שיא אמנם לא נשבר השנה, ואף רץ לא ירד מ-2:10 שעות, אולם אפשר לדבר על מרתון טבריה 2011 במונחים של הצלחה, חלקית לפחות. המנצחים קבעו תוצאות נאות בהחלט, ועל השתתפותם של כ-1500 רצים אפשר היה רק לחלום עד לפני שנים אחדות. חבל רק שאף אחד מהישראלים לא צלח את הקריטריון לאליפות העולם הקרובה בדרום קוריאה.


התאוששות מהירה מריצת המרתון
 - רן שילון
אליבא דמאמן רן שילון, תכנית האימונים לקראת מירוץ מרתון אינה מסתיימת בבוקר התחרות אלא 4-3 שבועות לאחר מכן - רק אחרי שהרץ מתאושש לחלוטין מהריצה. ההתאוששות מתחילה ברגע שבו הוא חוצה את קו הסיום ומסתיימת כשהוא מסוגל לחזור לתכנית האימונים הרגילה שלו.
 

סיכום נרחב של אליפות צה"ל בכושר קרבי - סרן (במיל) חי פרחי 
הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, הכריז באוקטובר על אליפות צה"ל בכושר קרבי כתחרות פתע. המטרה – לקבל תמונת מצב מדויקת על רמת הכושר הקרבי של המערך הלוחם. במשך שבוע שלם, במהלך חודש נובמבר, התחרו הלוחמים בניווט ספורטיבי, ירי לאחר מאמץ, נשיאת פצוע, קרב מגע ועוד, ובכולם הופגנה רמה גבוהה של כושר קרבי. הקומנדו הימי ניצח גם הפעם (בקטגוריית יחידות העילית), וחטיבת הצנחנים הפתיעה בניצחונה (בקטגוריה החטיבתית).


צ'י רנינג - גישה מהפכנית לריצה מאת גדעון גל

גישת הצ'י רנינג משלבת בין אלמנטים שמקורם בטאי צ'י לבין הריצה. העיקרון המרכזי העומד בבסיסב הוא שימוש בשלד ובשרירי הליבה לצורך יציבה ותנועה קלה ונכונה של הגוף, בד בבד עם שימוש בכוחות הטבע כגון כוח הכבידה. השילוב הזה גורם לצמצום הסיכוי לפציעה ולהתאוששות מהירה יותר לאחר האימון.


ה-'DNA האתלטי' של אתלטי הצמרת בקרב 10 - ד"ר אלחנן בר-לב
האם השתנה ה-'DNA האתלטי', כלומר הממדים ורמת ההצטיינות, של ספורטאי הצמרת בקרב 10 במהלך השנים? המאמר עוקב אחרי 325 אתלטים מצטיינים בקרב 10 במהלך חמישים השנים האחרונות ומציג כמה תובנות מעניינות.


עולים למטרות קידום – אורן בוקשטיין

העלייה, בעיקר זו ממדינות חבר העמים, הביאה עמה ספורטאים בכירים שהביאו כבוד רב לאתלטיקה הישראלית. בעקבות גל העולים ששטף בשנתיים האחרונות את האתלטיקה הישראלית, נשאלת השאלה מהי תרומתם של האתלטים העולים לפיתוח האתלטיקה בישראל, מעבר להישגים שמרוממים את האתלטיקה הישראלית על מפת האתלטיקה הבינלאומית.


טכנולוגיות מתקדמות לשיקום פגיעות ספורט – ד"ר יוני ירום

בשנים האחרונות רווח מאוד הטיפול בטכנולוגיית גלי הלם - Shock Wave, בתחומי האורתופדיה, בעיקר בטיפול בהסתיידויות, בדלקות מסוידות כגון דורבן ובדלקות כרוניות כגון מרפק טניס. ייעודה הראשון של טכנולוגיית גלי הלם היה ריסוק אבנים בכליה, אולם לאור יעילות הטיפול זלגה הטכנולוגיה לעולם האורתופדיה, ובהצלחה רבה. מאמר זה עוסק בשתי טכנולוגיות, שעושות בשנים האחרונות צעדים ראשונים בעולם האורתופדיה ופגיעות הספורט: טכנולוגיית PRP לשיקום פגיעות ספורט וטכנולוגיית QRT לזירוז החלמה משברי מאמץ.


אופניים: שיפור האווירודינמיות ע"י שינוי התנוחה והציוד – דוד רזניק

החשיבות של שיפור האווירודינאמיות ברכיבה על האופניים מוערכת מזה שנים ע"י רוכבי אופניים, טריאתלטים, מאמנים ואף מהנדסים. ישנן דוגמאות רבות בהסיטוריה בהן יתרון באווירודינאמיות הכריע גורל תחרות שלמה שנמשכת לעתים אף מספר שבועות כמו ה'טור דה פרנס'.

 

נוסף על כל אלו יוגשו מאמרים נוספים וכן יעלו לראשונה מספר מדורים שיתווספו לאלו הקיימים (ריצטיול, לקט מהרשת, תחזית תחרויות ומרתונים ועוד): מדור מתכונים ומדור פנאי נושא פרסים.

 

התקשרו עכשיו או שלחו מייל ורכשו מנוי שנתי למגזין עולם הריצה במחיר מיוחד לגולשי האתר.

 

טלפון: 054-2404305,  

שליחת מייל

 אודות מגזין עולם הריצה

 

סגור