שיא ישראלי חדש לדניאל פרנקל באולם

| שתף |

שיאנית ישראל באצטדיון פתוח עברה אתמול (שבת) 1.90 ס"מ בצ'כיה ושיפרה את השיא הישראלי בקפיצה לגובה נשים באולמות ב-4 ס"מ. דימה קבע את תוצאת השנה בין הישראלים.

תאריך: 30/01/11, מאת: אורן בוקשטיין

תמונת שער: דניאל פרנקל (צילום: עופר ביידה)

אלופה ושיאנית ישראל באצטדיון פתוח דניאל פרנקל כבשה אתמול (שבת) סופית את טבלת כל השיאים הישראלים בקפיצה לגובה נשים לאחר ששיפרה את השיא הישראלי באולם שעמד על 1.86 מ' ונקבע אשתקד ע"י מעין פורמן במוסקבה. ביום רביעי פרנקל הייתה רחוקה סנטימטר אחד מהשיא הישראלי, אולם הערב, בתחרות השנייה בסבב מוראביה, בהוסטופץ' שבצ'כיה פרנקל עשתה זאת בענק. אחרי שעברה 1.80 ו-1.84 מ' הקופצת לגובה ממכבי ת"א התייצבה מול שיא ישראלי חדש כשהרף הונח על 1.87 מ'. אחרי כישלון בניסיון הראשון פרנקל עברה בניסיון השני וקבעה שיא ישראלי חדש עם שיפור של סנטימטר לשיא הקודם.

כזכור, גם באליפות ישראל, אחרי ששברה את השיא הישראלי כשעברה 1.89 מ', היא הדהימה את כולם עם שבירה שנייה כשעברה 1.91 מ'. הערב היא שחזרה את המהלך כשעברה בניסיון השני שלה 1.90 מ'. פרנקל עוד ניסתה לשפר את השיא הישראלי שלה, אבל כשלה לעבור 1.94 מ'. זה המקום לציין כי פרנקל גברה בתחרות הזו על קופצות כמו אלנה סלסרנקו הרוסייה (בעלת שיא אישי של 2.04 באולם ו-2.06 בחוץ) ועל סטראקובה הצ'כית (בעלת שיא של 1.98 באולם) שפסלו שתיהן ב-1.90. השבדית אמה גרין ויתרה על התחרות רגע לפני שהחלה לקפוץ אחרי שחשה מתיחה ברגלה.

סווטלנה שקולינה הרוסייה ניצחה בתחרות בתוצאה של 1.96 מ'. הקופצת המפתיעה ביותר עד כה העונה היא מריה קוצ'ינה הרוסייה בת ה-18 (מבוגרת בחודשיים מדמיטרי קרויטר), האלופה האולימפית לנערות מסינגפור. קוצ'ינה סיימה שנייה עם 1.94 מ', אחרי שבתחרות ביום רביעי ניצחה עם 1.97 מ' ושברה את שיא העולם לנערות באולם.

דימה קרויטר השלים אתמול תחרות מצוינת עבור הישראלים בצ'כיה. הכישרון הצעיר הוכיח שמצפה לנו ממנו עונה מרתקת לא פחות מקודמותיה. צעיר האתלטים בתחרות בצ'כיה עבר בניסיון הראשון 2.10 ו-2.15 מ'. ב-2.20 הוא מתח את העצבים של מאמנו שפרן, חברתו לאגודה שנשארה לצפות בו, דניאל פרנקל ובן זוגה שעודדו את קרויטר מהיציע, אולם בסוף הוא עשה זאת, עבר 2.20 בניסיון השלישי וקבע את תוצאת השנה הישראלית בקפיצה לגובה גברים. התוצאה הזו היא הטובה שלו מזה 11 חודשים. בגובה הבא, 2.24, ניצב קרויטר מול שיאו האישי אותו קבע לפני כמעט שנה באולם במוסקבה, אלא שהפעם הוא לא הצליח. 

סגור