הכפיר הישראלי ששומר על רגלי האלופים

| שתף |

רגע של נחת פקד את תמיר כפיר, יצרן המדרסים הידוע, בתום גמר אליפות אוסטרליה. בשידור חי מול מליוני צופים שלף הטניסאי והאלוף הטרי נובאק דג'יוקוביץ' את המדרסים של תמיר מתוך נעליו. הכל בכתבה זו.

תאריך: 01/02/11, מאת: אורן בוקשטיין

בפרץ של שמחה כמעט בלתי נשלטת, נובאק דג'יוקוביץ', הטניסאי הסרבי שזכה אתמול לפנות בוקר באליפות אוסטרליה הפתוחה, זרק לקהל מעריציו ביציע במלבורן את חולצתו, מגיני הזיעה שלו ונעליו. רגע לפני זריקת הנעליים, הטניסאי המדורג 3 בעולם לא שכח להוציא מנעליו, טרם זריקתם לקהל, את המדרסים אותם מייצר עבורו תמיר כפיר, ייצרן המדרסים מספר 1 בישראל עבור ספורטאים.

דג'יוקוביץ', המכונה "נולה", לא הסכים לוותר על המדרסים המיוצרים ע"י כפיר במיוחד עבורו. כמו "נולה" משתמשים ספורטאי עילית בכירים רבים נוספים בטכנולוגיה של תמיר כפיר, ביניהם שחקני היורוליג (מקבוצות מכבי ת"א, צ.ס.ק.א מוסקבה, פנאתינייקוס ועוד), שחקני נבחרות כדורסל כמו רוסיה, יוון ואיטליה; שחקני NBA כמו עמרי כספי, וויל ביינום ואנתוני פרקר, וכמובן ספורטאים ישראלים בכירים ובכירי האתלטים בישראל.

הקשר של "נולה" עם תמיר כפיר נוצר באמצעות שני נציגיו הישראלים של אלוף אוסטרליה, רונן בייגה ועמית נאור. אחרי הזכייה בגביע הדייויס, הגיעה הזכייה באוסטרליה, והטניסאי הסרבי נמצא בחלום. על העובדה שלא הסכים להיפרד ממדרסיו, למרות שכסף לא חסר לו, אמר דג'יוקוביץ': "יש משהו מאוד מיוחד במדרס שלי שבנוי משמונה חומרים שונים ומבוסס על טכנולוגיה שמשלבת בלימה וקפיצה. הוא נותן תחושה של ניתור".

כפיר עצמו, שראה את הגמר של אליפות אוסטרליה הפתוחה, לא הסתיר את התרגשותו: "לא יאומן. הבן אדם התכוון לזרוק את נעליו לקהל ונזכר שיש לו מדרסים והשאיר אותם לעצמו. הוא רגיש בכפות הרגליים. כל חודשיים הוא מחליף מדרסים. אני נוסע אליו או שומר על תבנית הגבס המיוחדת שלו ושולח לו סדרה. אצל טניסאים אני מכין מדרסים בהתאם למשטח (שמשתנה בהתאם לעונת הטורנירים): קשה, חימר, דשא או אולמות".
 

סגור