תעודת הוקרה לדניאל פרנקל על הישגה באליפות אירופה

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • תעודת הוקרה לדניאל פרנקל על הישגה באליפות אירופה

ח"כ לימור לבנת, שרת התרבות והספורט העניקה תעודות הוקרה למדליסטים הישראלים ולדניאל פרנקל על הישגה המיוחד באליפות אירופה

תאריך: 18/08/10, מאת: איגוד האתלטיקה

 

ח"כ לימור לבנת, שרת התרבות והספורט העניקה תעודות הוקרה למדליסטים הישראלים ולדניאל פרנקל על הישגה המיוחד באליפות אירופה

הדי גמר אליפות אירופה בקפיצה לגובה עדיין מהדהדים לדניאל פרנקל בראש. שרת התרבות והספורט, ח"כ לימור לבנת שהעניקה היום (רביעי) במשרדה תעודות הוקרה לספורטאים הישראלים שזכו במדליות באליפויות העולם ואירופה, החליטה להעניק תעודת הוקרה על הישג מיוחד לשיאנית ישראל בקפיצה לגובה דניאל פרנקל שאומנם לא זכתה במדליה באליפות אירופה, אולם עשתה היסטוריה בעצם עלייתה לגמר תוך קביעת שיא ישראלי חדש, עובדה שלא נעלמה מעיני השרה שמגלה עניין רב באתלטיקה, ענף אותו כינתה באליפות ישראל "הבסיס לכל ענף ספורט אחר". את הטקס כיבדו בנוכחותם גם יו"ר איגוד האתלטיקה, שלמה בן גל, ונשיאת הכבוד החדשה של האיגוד, כלת פרס ישראל, אסתר רוט שחמורוב.

פרנקל, אחת מהספורטאיות השייכות לפרויקט המקצוענות באתלטיקה, שנתמך ע"י השרה לבנת בשיתוף עם הוועד האולימפי ואיגוד האתלטיקה, הייתה הספורטאית היחידה שקיבלה הזמנה למעמד המיוחד למרות שלא זכתה במדליה באליפות אירופה, אולם שרת התרבות והספורט החליטה כי תוצאתה מאליפות אירופה ועלייתה לגמר בענף הגדול ביותר מבין ענפי הספורט האולימפיים, מצדיקות בהחלט את הופעתה בשורה אחת עם יתר המדליסטים מהענפים האולימפיים והלא אולימפיים שנכחו בטקס: שני זוכי מדליית הארד האחרונים מאליפות אירופה בשחייה, גיא ברנע וגל נבו ומדליסטית הארד האירופית בסייף, נועם מילס. מדליסטים נוספים ששמותיהם הוזכרו, כמו שחר צוברי לא יכלו להגיע לטקס.

פרנקל הנרגשת אמרה לאחר הטקס: "אני חשה כבוד והערכה כלפי השרה לבנת שהחליטה להזמין אותי להשתתף בטקס הזה. כאתלטית, זה נותן תחושה של ביטחון שהשרה הממונה עליי ועל יתר הספורטאים בארץ מבינה את חשיבות האתלטיקה עבור הספורט ומביאה זאת לידי ביטוי הן בפרויקט המקצוענות עליו היא פרסה את חסותה".
 

צילום: אורן אהרוני YNET

סגור