עכשיו בגיליון 146

| שתף |

מערכת עולם הריצה גאה להציג את גיליון מספר 146. החודש ,בגיליון מורחב, צוות הכותבים המקצועי מגיש לכם אוסף כתבות ומאמרים מעניינים במיוחד.

תאריך: 13/09/10, מאת: מערכת עולם הריצה, גליון מס. 146

 ד"ר אורי גולדבורט מסכם את אליפות אירופה לאומות:

אחרי 'ניסוי הכלים' לפני שנה באליפות אירופה לנבחרות בפורטוגל, חזרה בה ההתאחדות האירופית מכמה מהתקנות המוזרות שהנהיגה אז. השנה בנורווגיה, התחרות היתה כבר 'שפויה' יותר. רוסיה כצפוי, היתה הזוכה הגדולה ואחריה בריטניה וגרמניה.

ד"ר, אני לא יכול להפסיק לרוץ, מה לעשות?

ספורטאים אירוביים עלולים לפתח תסמינים של התמכרות לעיסוקם הספורטיבי, הטומנים בחובם נזקים גופניים ונפשיים כאחד. האם הפעילות היא הדבר החשוב ביותר בחייכם? האם אתם מתאמנים למרות פציעות? מפריזים באימונים? רבים עם בני המשפחה על נושא האימון? אם השבתם בחיוב על שאלות אלה ועוד- אתם מכורים.ראו הוזהרתם.
כתבתם של ד"ר נעמה קונסטנטיני, רקפת אריאלי וענת דינור.

סיקור נרחב של אליפות ישראל באתלטיקה: דניאל פרנקל הצילה את האליפות

שיאה יוצא הדופן של דניאל פרנקל  בקפיצה לגובה- 1.91 מ', והמאבק המרתק בינה לבין מעיין פורמן רק הבליטו את אפרוריותה של אליפות ישראל השנה. הציפיות היו גבוהות וכך גם האכזבות. אין ספק- ללא השקעה בטיפוח כישרונות צעירים האתלטיקה תמשיך לשקוע. כתבתו של בני נווה.

וגם: "ריקוד בגובה", מאת אורן בוקשטיין

דניאל פרנקל ומעיין פורמן נחשבות כיום ל"סחורה" החמה באתלטיקה הישראלית – תוך חודש הן שברו את השיא הישראלי שהחזיק מעמד 8 שנים. שתיהן התחילו את דרכן הספורטיבית דווקא באולם ההתעמלות, אך התגלגלו לאתלטיקה. לעולם לא נדע מה הפסידה ההתעמלות הישראלית, אבל דבר אחד ברור – האתלטיקה הרוויחה, ובגדול

חדר כושר: ד"ר איתי זיו מסביר על משיכת פולי עליון - הבדלים בין אופני ביצוע שונים

"רוב המתאמנים ולעתים גם המדריכים,אינם יודעים את ההבדלים". המאמר עושה סדר בדברים.

 

קצת הסטוריה: 75 שנים לרבנאות הראשונה באתלטיקה קלה

29 בנובמבר 1935. יריית הזינוק ל'רבנאות' (אליפות) ההיסטורית הראשונה בארץ, ארבע שנים לאחר הקמת 'מחלקת האתלטיקה הקלה של התאחדות הספורט לחובבים בארץ ישראל'. 75 שנים חלפו מאז, וזו סיבה טובה לשחזר את האירוע המכונן בתולדות האתלטיקה שלנו. מאמר ראשון בסדרה. מאת אלישע שוחט.

 

 

 

סגור