פרסום ראשון - קרב ענקים במרתון שיקאגו 2010

| שתף |

סאמי ווניגורו, רוברט קיפרונו צ'ריוט וצ'גיה קבדה (וגם ריאן הול) יתחרו במרתון שיקאגו 2010. קרב ענקים הסטורי שמזמן השנה מרתון שיקאגו, על מנת להכריע את המנצח של סבב התחרות "חמשת הגדולים". מי יקח מיליון דולר?

תאריך: 25/08/10, מאת: מערכת עולם הריצה

 מרתון  שיקאגו (בחסות "בנק אוף אמריקה"), הודיעה היום כי במרתון הקרוב יתחרו ראש בראש שלושת רצי המרתון הטובים בעולם ובכך  יהוו את המירוץ התחרותי ביותר שאי פעם התרחש במהלך 33 שנות קיום המרתון. מנצח מרתון שיקאגו 2009 -הקנייתי סאמי וואניג'רו, מנצח מרתון לונדון האחרון- האתיופי צגיה קבדה, ומנצח מרתון בוסטון האחרון- הקנייתי רוברט קיפרונו צ'ריוט, יעמידו את השיאים שלהם במבחן, על קו הזינוק בשיקאגו, ביום ראשון ה-10 באוקטובר.

הקרב במרתון שיקאגו יהיה הקרב שיכריע מי יזכה במקום הראשון בעונת 2009-2010 של "חמשת הגדולים" (WMM). ווניגרו וקבדה עומדים כרגע על שיוויון בראש הרשימה עם 50 נק'. ניצחון של אחד מהם יקבע מי יהיה המנצח, עם חישוב גם של ההתרחשות שתיערך במרתון ניו-יורק ב-7 לנובמבר.

הופעתם של שלושת רצים אלו במרתון שיקאגו בשיא של הקריירה שלהם הופכת את מרתון שיקאגו לאחד המרוצים שיהיה מאד מרתק לצפות בהם", אמרה קארי פינקובסקי, מנהלת המירוץ. "וואניג'רו, קיבדה וצ'ריוט, הם צעירים, נחושים וחסרי פחד, והם יוציאו את הטוב אחד מהשני. עם התמיכה של "הבנק של אמריקה" אני גאה להכריז כי יתכן כי "חמשת הגדולים" יוכרע כאן במרתון שיקאגו על-ידי המתחרים הגדולים הללו".

כמו כן, גם וינסט קיפרוטו מקניה יתייצב על קו הזינוק, אחרי שבשנה שעברה סיים שלישי.

סאמי ווניג'רו,23, הגיע בסתיו שעבר לשיקאגו רענן לאחר ניצחון ושיא מסלול במרתון לונדון 2009 (2:05:10). במירוץ הראשון שלו בארצות הברית, ריגש מדליסט הזהב האולימפי מ-2008 את הקהל בשיקאגו כאשר חצה את קו הסיום שנייה מהר יותר משיא המסלול הקודם, (2:05:41) ובכך רץ את המרתון המהיר ביותר בצפון אמריקה.
הניצחון בשיקאגו הוקנה לו הובלה משמעותי בסבב "חמשת הגדולים" שבסופו הוכתר למנצח בנובמבר שעבר.

"למרתון שיקאגו יש מסלול מדהים ואני מאד שמח לחזור ולנסות להגן על התואר שלי" אומר ווניג'רו." אני יודע שהולכת להיות תחרות טובה ואגיע מוכן למירוץ מהיר ותחרותי".

לאחר הניצחון של ווניג'רו בלונדון 2009, צסגיה קבדה, 23, הרוויח ניצחון במרתון גדול באותו מירוץ באפריל האחרון. קבדה, אלוף מוכח, ניצח במרתון פריז 2008 ובמרתון פוקואוקה בשנים 2008 ו-2009, שם קבע שיא מסלול ושיא אישי של 2:05:19 שע' ב2009. הוא זכה במדליית ארד בביג'ין ושיכפל הישג זה באליפות העולם בברלין ב-2009. מרתון שיקאגו יהיה המירוץ הראשון של קבדה בארצות הברית. 

רוברט קיפרונו צ'ריוט,22 (בל נתבלבל עם רוברט קיפקוץ' צריוט, מנצח מרתון שיקאגו ב-2006),הדהים את העולם כאשר שיפר ב-82 שניות את שיא המסלול של מרתון בוסטון 2010. הזמן שקבע 2:05:52 שע', הוא הזמן הרביעי המהיר שנקבע על אדמת ארצות הברית. מאז מרתון בוסטון, מרתון שיקאגו יהיה המירוץ הראשון שלו.

"הניצחון בבוסטון עם 2:05:52 שע' נתן לי ביטחון שאני יכול לרוץ מהר במרתון". אומר צ'ריוט."אני נרגש לבדוק את עצמי על מסלול שטוח ומהיר בשיקאגו. יש לי הרבה מוטיבציה להתחרות ואני מקווה לשפר את השיא שלי".

וינסט קיפרוטו 23, הוא עוד רץ מוכשר שישתתף במרתון שיקאגו. בשנה שעברה עמד על הפודיום בשיקאגו במקום השלישי. הוא המנצח של מרתון פריז 2009 ומחזיק בשיא המסלול (2:05:47), ודורג שלישי במרתון רוטרדם עם שיא אישי של 2:05:13 שע'. מהיר בכל הזמנים ה-12 במספר.

כל אלו, לצד האמריקאי ריאן הול, שהודיע על השתתפותו בשיקאגו מיד לאחר שסיים רביעי במרתון בוסטון האחרון, יתחרו במרתון שיקאגו שכבר עכשיו עומד על 45 אלף רצים. צפויים מיליון וחצי צופים, וגיוס של מעל 10 מיליון דולר לצדקה.

 

 

הידיעה באדיבות www.letsrun.com

 

 

 
 

סגור