בהריון עם ילד ראשון, דינה קסטור לא תרוץ את מרתון ניו-יורק בסתו הקרוב

| שתף |
  • SPORTWEB
  • חדשות
  • בהריון עם ילד ראשון, דינה קסטור לא תרוץ את מרתון ניו-יורק בסתו הקרוב

הרצה האולימפית ומחזיקת שיא ארה"ב במרתון דינה קסטור בהריון ולא תתחרה במרתון ניו יורק 2010 שייערך ב – 7 בנובמבר 2010. ההכרזה נעשתה במשותף עם מנהליה של קסטור ומועדון הרצים הניו יורקי - New York Road Runners.

תאריך: 31/08/10, מאת: מערכת עולם הריצה

"אני מצפה לחזור לניו יורק בסתיו הזה כדי לנסות להגשים את החלום הוותיק שלי לנצח שם", אמרה קסטור לפני מספר חודשים. קסטור תכננה לחזור לרוץ cניו -יורק בפעם הראשונה מאז שסיימה שישית בשנת 2006.

"מאז נצחון הבכורה שלי במרתון בשנת 2001, מרתון ניו יורק הפך לאחד מתחרויות המטרה שלי".זהו ההריון הראשון של קסטור בת ה - 37 ובעלה אנדרו. הלידה אמורה להתקיים בחודש מרץ 2011.

"החיים שלי ושל אנדרו השתנו מאוד בשבועות האחרונים לאחר שגילינו שאני בחודש השלישי להריון. דחינו את הקמת המשפחה עד אותו הרגע. אבל לשמוע את החדשות היה באמת מרגש ואנחנו לא שיערנו שזה יהיה כ"כ מרגש אפילו לפני שהתינוק נולד", אמרה קסטור המתגוררת בעיירה הנקראת "ממונס לייק" בקליפוניה בגובה של 2500 מ'.

אני אסירת תודה במיוחד כי עד לבשורה הרגשתי פנטסטי, למעט תחושה קצת איטית באימוני האיכות ועייפות במשך הימים. ברגע ששמענו את הבשורה, עצרתי את האימונים הקשים. בימים אלו אני רצה ריצות קלות עם הקבוצה שלי - Mammoth Track Club. בחרנו לוותר על כל המאמצים הקשים על מנת שכל טיפת אנרגיה תעזור לתינוק להיוולד בריא וחזק. אני לא נראית בהריון, אבל שמעתי שזה עשוי לקרות תוך לילה". "למרות ההחלטה לא לרוץ את מרתון ניו יורק השנה, אני מתכוונת להיות שם בשבוע של המרתון, ולקחת חלק בכל הפעילויות סביב המרוץ הנהדר הזה, מאז הופעת הבכורה במרתון שלי בשנת 2001, חזרתי לניו יורק בכל שנה בין אם זה להתחרות, לארגן אירועי צדקה, או לעזור בכיסוי הטלוויזיוני. כך אעשה גם השנה. "עבור כל אוהב ספורט, ניו יורק הוא המקום כדי להיות בו בנובמבר". אומרת קסטור.

קסטור זכתה במדליית ארד במרתון האולימפי בשנת 2004, היא קבעה את השיא האמריקני עם ניצחון במרתון לונדון בשנת 2006 בתוצאה 2:19:36 שע'. קסטור זכתה בשתי מרתוני Majors: שיקגו בשנת 2005 ובלונדון בשנת 2006. מוקדם יותר השנה היא סיימה שנייה בחצי מרתון ניו יורק וזכתה באריזונה בחצי מרתון פיניקס.

"דינה היא כמו משפחה בשבילנו", אמרה נשיא ומנכ"ל מועדון רצי ניו יורק - מרי ויטנברג. "אנחנו שמחים בשבילה ובשביל אנדרו. תמיד יהיה מרתון ניו יורק נוסף. אין סיבה יותר טובה ומשמחת ולהפסיד את המרוץ שלנו בגלל הריון!".

השנה במרתון ניו יורק - הופעת בכורה במרתון לרצה האולימפית-אמריקאית שליין פלאנגן וכן אלופת העולם משנת 2009 - מרי קיטאני מקניה. תחרות הנשים כוללת גם את מארי ימאוצ'י מבריטניה, אשר סיימה שישית במרתון האולימפי בבייג'ינג בשנת 2008.

 

הכתבה באדיבות אתר www.letsrun.com

סגור