ערב הוקרה לקובי בכמן

| שתף |

בערב הוקרה ופרידה שנערך אתמול במלון טל בתל-אביב,סיים קובי בכמן, העורך והמנהל של מגזין עולם הריצה מזה 13 שנה את תפקידו. אורן בוקשטיין, יהיה מחליפו. היה נוסטלגי.

תאריך: 06/09/10, מאת: מערכת עולם הריצה

 מגזין עולם הריצה התחיל את דרכו לפני 28 שנים על-ידי שני חובבי ריצה: גד יאיר וז'ק כהן. לימים הפך ז'ק כהן להיות מזכ"ל האיגוד. לאחר הרבה שנים של חלוציות, שנים שבהן כל הוצאת גיליון היתה כרוכה במאבקים וקשיים, ובעקבות  מינויו של ז'ק למזכ"ל האיגוד, פנה פרופ' אורי גולדבורט (יו"ר המערכת) אל שלמה בן-גל בנוגע לאפשרות להעסיק את קובי בכמן כעורך, שבאותה תקופה, בדיוק סיים את תפקידו כמפקד בה"ד 8 ובעצמו חיפש עוד תעסוקה. שלמה בן-גל הסכים.

צירוף המקרים הוביל לכך שבכמן מונה למנהל ועורך מגזין עולם הריצה, ובינואר 1998 יצא לאור הגיליון הראשון בעריכתו. מגזין עולם הריצה, שנתמך כלכלית על-ידי איגוד האתלטיקה, לא היה מוכר בקרב קהל רב, ועקב כך עמד בפני סגירה. למרות הקשיים, מאז ומתמיד, צוות הכותבים של המגזין  עבדו בהתנדבות ויחד עם הרוח הלוחמת של בכמן שמרו על קיומו של המגזין.

למעשה, עם כניסתו של קובי בכמן לתפקיד, עלה מספר העמודים בגיליון, וכך גם עלייה במספר המנויים. בכמן, חובב פעילות גופנית מושבע הוא שהכניס תחומי עניין נוספים למגזין כמו תזונה, חדר-כושר על מנת שהמגזין יהיה יותר רחב ומקצועי.

יו"ר מועדון איילות, מוטי מזור, הגיע להיפרד מקובי: " לפני 8 שנים קובי יצר קשר עם מועדון איילות ועד היום שיתפנו פעולה. תמיד היתה אוזן קשבת, והמגזין תמיד היה מקצועי, עכשיו עם עליית האתר הכל נהייה עוד יותר מקצועי. אנחנו נמשיך עם שיתוף הפעולה הזה גם בעתיד ונרחיב את המנויים גם לאיילות טריאתלון". הודיע מזור.


דוד אייגר, חבר מערכת ותיק אמר: "נראה לי שאיתי קובי התווכח הכי הרבה....אולי בגלל שרציתי תמיד להגיד את המילה האחרונה. אבל למרות הוויכוחים ידעתי להוקיר ולהבין מה עומד מאחורי הלחצים של קובי. קובי תרם המון גם בהוצאת המהדורה השנייה של הספר "מלכת הספורט", מעבר לחשיבות הגדולה זו היתה שליחות אנושית כל עוד מחברו  (משה גנוט) היה בחיים".

ז'ק כהן, מזכ"ל האיגוד: " קובי נשא בנטל בלתי רגיל, גם ברמה מערכתית להתמודד עם האנשים וגם ברמה הפקתית דורש הרבה אנרגיה וכוחות נפשיים. קובי הצליח לקחת את המגזין למה שהוא היום וזהו הישג בלתי רגיל. חשוב להגיד שלולא הצוות, העבודה שכל אחד תורם מזמנו בלי תמורה, לא היה אפשר להחזיק את העיתון".

עדנה בוקשטיין, אלופת עולם לשעבר בהליכה (בקבוצת גילה)  וכותבת ותיקה במערכת אמרה: " בזכות קובי אני הפכתי לכותבת, הוא אמר לי תכתבי-אני אערוך, העיקר לכתוב, למרות שלא רציתי". 

אריה קוקס, חבר מערכת ותיק אף הוא הוסיף ואמר: אני בספק אם קיים עוד מגזין ספורט בארץ שהוא מקצועי כל-כך".

לסיום קובי בכמן נשא דברים: " תוך כדי העבודה נכנס בי החיידק. למדתי המון מן היושבים כאן והפכתי לחובב אתלטיקה מושבע. התאהבתי בדברים שלמדתי וכל עיתון היתה יצירה חדשה. אני רוצה להודות לאלינור (עורכת לשונית) שעזרה לי המון בעריכה, בזמן שאני עסקתי בשיווק ופרסום ושכלול הגיליון מבחינת צבע ועיצוב. תודה לאורי, שחנך אותי בכניסה לתפקיד ולימד אותי את כל המונחים, ותודה לכל אחד מכם שתרם את חלקו מעבר למצופה. תודה רבה לשלמה בן גל (יו"ר האיגוד) שתמיד עמד במילה שלו ונתן גב רחב לעיתון מבחינה תקציבית ויכולנו להוציא מוצר טוב. אני רוצה להודות גם לאשתי אורית, שסבלה  את כל העבודה גם בבית, וגם תרמה מזמנה מתי שהיינו צריכים".

שלמה בן גל, יו"ר איגוד האתלטיקה, העניק לקובי בכמן מגן כהוקרה על פועלו. קובי בכמן יישאר חבר מערכת במגזין עולם הריצה ואורן בוקשטיין,  ייכנס לנעליו של קובי.

לפני עזיבתו של קובי בכמן את תפקידו כעורך, תרם קובי רבות להקמתו של אתר עולם הריצה החדש, מתוך הראייה לעתיד, כי אתר אינטרנט יוסיף למקצועיותו של המגזין. כיום, מנויי המגזין נהנים מהתכנים המתפרסמים במגזין שחלקם אינם מתפרסמים באתר. השילוב בין מגזין המכיל מאמרים מקצועיים לבין אתר חדשות המתעדכן מדי כמה שעות ומכיל תכנים רבים של מיטב הכותבים בארץ, הוא שילוב מנצח.

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

סגור