הספיישל אולימפיקס יוצאים לאירופה

| שתף |

21 ספורטאי הספיישל אולימפיקס שייצאו ביום רביעי למשחקי אירופה, התארחו הערב אצל שגרירת פולין (המדינה המארחת את המשחקים) בישראל, אגניאשקה מגג'יאק מיז'בסקה שנתנה את ברכת הדרך לספורטאים.

תאריך: 14/09/10, מאת: אורן בוקשטיין

 אורח הכבוד שהוזמן לאירוע היה סטפן קובלסקי, עמית כבוד של איגוד האתלטיקה ומגדולי מאמני האתלטיקה בישראל, חש לא בטוב ונאלץ לוותר על האירוע. בלעדיו התכנסו הספורטאים בעלי הלקות השכלית, מאמניהם וראשי המשלחת שתצא ביום רביעי לפולין למשחקי אירופה של הספיישל אולימפיקס שיתקיימו בתאריכים 19-23 החודש ובהם ישתתפו כ-1600 ספורטאים מ-58 מדינות ביבשת.

בין 21 הספורטאים הישראלים שיתחרו בחמישה ענפים, יהיו גם ארבעה אתלטים: ז'נה שיברוב תתחרה ב-400 ו-800 מ', רון סגל, סגן אלוף ישראל ואלמוג טייב יתחרו בריצת 100 מ' וקפיצה לרוחק, וניר אזריאלי ב-100 מ' ובהדיפת כדור ברזל, תחת הדרכתו של וילהם לאוקס. טקס הפתיחה של המשחקים יתקיים ב-18.9 באצטדיון בוורשה, וביומיים לאחר מכן יתקיימו תחרויות המוקדמות בהן תקבע רמת היכולת בה יתחרה כל ספורטאי, ובשלושה הימים שלאחר מכן יתקיימו התחרויות הרשמיות.

ערב יציאתם למשחקים, אירחה הערב שגרירת פולין בישראל אגניאשקה מגג'יאק מיז'בסקה את הספורטאים במעונה הרשמי, בו אמרה למשלחת: "תודה על ההשראה שהענקתם לי באירוח שלכם בביתי. אני מאחלת לכם הצלחה וניצחונות, למרות שעובדת היותכם כאן היא הניצחון הגדול ביותר שניתן לחשוב עליו". השגרירה סיימה באיחולי הערצה לערכי הכבוד, האומץ וההגינות.

שחקנית הבאולינג גל הראל הודתה לשגרירה בשם הספורטאים: "ההזמנה שלך נותנת לנו הרגשה טובה לקראת התחרות, ומחזקת את הקשר בין העם הפולני לעם הישראלי". שלמה סביה ממנהל הספורט ברך את הספורטאים בשם שרת הספורט, ח"כ לימור לבנת: "אנו סומכים עליכם שתביאו הרבה כבוד למדינה".

 

 

 


 

סגור