חדשות הנשים הגדולות בעולם

| שתף |

פולה רדקליף עתידה ללדת בסוף החודש וחולמת על מדליה אולימפית בעוד שנתיים בלונדון, דינה קסטור בהריון אף היא ותיעדר ממרתון ניו-יורק. ועוד: מארי קיטני תרוץ מרתון ראשון ודיר טון חוזרת.

תאריך: 15/09/10, מאת: דפנה פרחי

 פולה רדקליף, אלופת העולם מהלסינקי 2005, ושיאנית העולם בריצת מרתון (לונדון) 2003, בהריון שני ועתידה ללדת בסוף ספטמבר. כפי הנראה על מנת להיכנס למשחקים האולימפיים בלונדון 2012 תעשה רק מרתון אחד להשגת הקריטריון. רדקליף נושאת בעברה מערכת יחסים לא טובה עם המרתון האולימפי: באתונה לא הצליחה לסיים ובביג'ין סיימה במקום ה-23. מה שבטוח, אנגליה כולה מחזיקה אצבעות ומקווה למדליה אולימפית של בת ארצם, במשחקים המתארחים בבירה.

גל ההריונות בקרב הנשים המהירות בעולם משפיע בעיקר על מרתון ניו-יורק הקרוב שייערך ב-7 בנובמבר. מרתון ניו-יורק שייך לסדרת "חמשת הגדולים" וכן מציע פרסים כספיים בסך של כמה מליונים לרצים הבכירים. פולה רדקליף שניצחה שנתיים ברצף ב-2007 ו-2008 תיעדר, דינה קסטור תיעדר אף היא.

קסטור, שיאנית ארה"ב בריצת מרתון, ובעלת מדליית ארד אולימפית (2004) חלמה לרוץ בניו-יורק, שם סיימה שישית ב-2006. ההריון הגיע בהפתעה לאחר שקסטור הודיעה על השתתפותה במירוץ. קסטור ובעלה דחו את העניין וכעת הם מספרים זו הגשמת חלום עבורם.

מי שכן צפויה להגיע היא הקנייתית מארי קייטאני. מארי קייטני, שיאנית העולם ב-25 ק"מ (1:19:53דק') והשנייה המהירה בעולם בחצי מרתון בכל הזמנים (1:06:36 דק') תרוץ מרתון בכורה בניו-יורק הקרוב. קייטני שהפתיעה את העולם במהירותה אולי תפתיע בניו-יורק ותגרוף לכיסה את המיליון.

מארה ימאוצ'י מנצחת חצי מרתון ניו-יורק (1:09:25) ממרץ האחרון, חולמת להגיע לניו-יורק ולנצח גם במרחק המלא. מעולם לא היה דאבל בניו-יורק בחצי המרחק ובמרתון, בנוסף לציפייה מקייטאני, יהיה מותח לצפות במארה.

אירינה מיקיטנקו הגרמנייה, שרצה במרתון ברלין 2008 2:19:19 שע' וניצחה, צפויה להשתתף במרתון שיקאגו ב-10 באוקטובר. מרתון שיקאגו אף הוא מסדרת "חמשת הגדולים". מיקיטנקו שניצחה בלונדון 2008-2009 מועדת לניצחום בשיקאגו הקרוב כיוון שעל הנייר היא האישה הכי מהירה ברשימת המשתתפות.

 דייר טון האתיופית, בעלת שיא אישי של 2:24:40 שע' ממרתון יוסטון 2008 ומנצחת מרתון בוסטון באותה שנה. טון הוזמנה לרוץ השנה במרתון פרנקפורט בגרמניה על מנת לנסות לשבור את שיא המסלול הרחוק חצי דקה משיאה האישי. מרתון פרנקפורט ב-31 באוקטובר יהיה המרתון הראשון שלה השנה לאחר שלא התחרתה במרחק המלא במשך שנתיים.


 

 

 

סגור