קרב מינים בהולנד

| שתף |

הילדה קיבט קובעת את תוצאת השנה במירוץ 10 מייל בהולנד. הקנייתי בן ה-19 ג'ון מוונגנגי מנצח בהפרש של שנייה אחת בלבד. אף אישה לא הצליחה לזכות בבונוס שהוצע אם תגיע לפני הגברים, על אף הזינוק המוקדם של הנשים.

תאריך: 21/09/10, מאת: מערכת עולם הריצה

במירוץ ה-10 מייל, שנערך בפעם ה-26 השנה לפני יומיים, קבעה הילדה קיבט את תוצאת השנה ב-10 מייל 51:30 דק'. מירוץ הנשים שהוזנק מספר דקות לפני הגברים, על מנת ליצור עימות בין המינים בשלבים המאוחרים של המירוץ הפך במהרה למירוץ משפחתי. לורנה קיפלאגט, דודתה של הילדה קיבט לקחה את ההובלה בשלב מוקדם של המירוץ יחד האתיופית מסטוואט טופה. קיפלאגט המנוסה משכה את הדבוקה, לאחר שבשבוע שעבר זכתה באליפות 10 ק"מ בגרמניה. השלישייה עברה את נק' 10 הק"מ בזמן של 31:35 דק' אך אז טופה נחלשה ואחריה קיפלאגט וקיבט לקחה את ההובלה. לאחר שטופה וקיפלאגט נעקפו על-ידי הגברים המובילים, למרות ריצתה החזקה קיבט גם לא יכלה להם והפסידה 5000 יורו בונוס. למרות זאת, קבעה קיבט את תוצאת השנה במרחק זה.

במרוץ הגברים כללה הדבוקה המובילה שמונה רצים אפריקאים שהובלו על-ידי ג'ונתן מאיו לנקודת ה-5 ק"מ הראשונים בזמן של 14:12 דק'. לאחר מספר דקות הקבוצה התפצלה ומאיו, מאסאי, איילה אבשירו ומוונגנגי עברו את ה-10 ק"מ בזמן של 28:16 דק'. ארבעת הרצים עברו בסופו של דבר את הנשים המובילות עד שמוונגנגי פרץ בספרינט מטרים ספורים מהסיום בכך עקף את האלוף מהשנה שעברה וניצח עם זמן של 45:26 דק'. זמנו הינו איטי ב-3 שניות בלבד מתוצאת העונה למרחק זה השייכת לקנייתי שאדרק קיפצ'רצ'יר מאוגוסט האחרון בגרמניה.

סגור