הרץ אנדי באדלי חוזר לשדרה החמישית

| שתף |

ביום ראשון תיערך תחרות ריצת המייל בשדרה החמישית. לתחרות המושכת אלפי רצים, יגיע גם אלוף השנה שעברה. הוא מצידו לא בהכרח ינסה להגן על תוארו, כך אמר בראיון לקראת התחרות.

תאריך: 22/09/10, מאת: מערכת עולם הריצה

בשנת 2009 הגיע אנדי באדלי לניו-יורק והציג הופעה מרשימה אחרי פציעה ממושכת של שנה וזכה במירוץ המפורסם למרחק מייל בשדרה החמישית בניו-יורק. למרות שהוא לא רואה את עצמו כפייבוריט השנה, הרץ הבריטי אמר ל'ספורט יוניברסל' שהוא היה מעוניין "להרגיז" כמה אנשים לפני משחקי חבר העמים הבריטי בחודש הבא בניו דלהי שבהודו.

כעת אתה מתכונן למשחקי חבר העמים הבריטי, מה הציפיות שלך מההשתפות בריצת המייל בשדרה החמישית?

"בארבעת השבועות האחרונים, אני מנסה לעלות שלב באימונים, כי אני יודע שיהיה קשה לשמור על התואר מהשנה שעברה. בשבוע שעבר השתתפתי בתחרות של שלושה ק"מ וב – Great North City Games רצתי למרחק של שני מייל. בריצת שני המייל הייתי במקום שלישי בזמן של 8:34 אחרי קרייג מוטראם (8:31) וכריס תומפסון (8:32). המירוץ למרחק מייל בניו-יורק היא הזדמנות מצויינת בשבילי לרוץ מהר יותר במרחק זה".

 

אז המירוץ בשדרה החמישית הוא מירוץ שיכול לייצג את כושרך במרחק ה - 1500 מ'?
 
"התחרות הזו היא שונה מכיוון שהיא מתבצעת על כביש ישר, מנקודה אחת לשניה. זהו מרחק כל-כך גדול שאתה לא יודע מה הולך לקרות. אני הולך להתחרות שם ככל יכולתי. ניצחתי במירוץ שנה שעברה כי היה לי מאוד נוח עם המירוץ. המירוץ השנה לא יהיה לדעתי אינדיקטור טהור עבור משחקי חבר העמים הבריטי, אך אני יכול לומר שהוא יהיה חלק חשוב בהכנה שלי".
 
מה ניתן לקחת מריצת ממייל על הכביש ל-1500 מ' על המסלול?

"ההרגשה אני חושב. דרך המחשבה של הרץ ואיך שמסתכלים על התחרות. כרגע אני מרגיש קצת עייף בתקופה הזו של סוף ספטמבר, אבל אני ממש מתרגש להגיע לניו-יורק ולהתחרות עם הרצים הטובים בעולם".

איזו השפעה תהיה לביצוע טוב שלך בריצת המייל בשדרה החמישית על משחקי חבר העמים הבריטי?

"בדיוק מהסיבה הזו אני רוצה להתחרות בניו-יורק. אני מעדיף לרוץ עם הרצים הטובים בעולם מאשר לא. אני מצפה למירוץ פנטסטי. זה נחמד שאנשים מדברים עליי ועל זכייתי בשנה שעברה. אני יודע שמצפים ממני להגן על התואר, אבל אני מעדיף להתייחס לכך בצורה שונה. פחות חשוב לי להגן על התואר אלא לסיים במקום טוב".
 
משחקי חבר העמים ייערכו בעוד 10 ימים בניו-דלהי.

 


 

 

סגור