מחר - מירוץ קריית ביאליק המחודש

| שתף |

קריית ביאליק מחדשת מסורת בסוכות. מירוץ הקריות הותיק מתחדש בהפנינג של חג סוכות בקריית ביאליק למרחקים של 10 ק"מ ומקצה עממי של 3 ק"מ עם למעלה מאלף משתתפים. סיכום של המירוץ יופיע באתר עולם הריצה.

תאריך: 22/09/10, מאת: אורן בוקשטיין

 

קריית ביאליק אירחה בעבר כבר 10 מרוצים. השנה, אחרי שנות הפסקה רבות מדי, מחדשת העיר את ימי מירוץ הקריות הוותיק ותארח בחג סוכות הראשון, יום חמישי (23.9) את מירוץ קריית ביאליק ה-11 למרחקים של 10 ק"מ ו-3 ק"מ עממי בהם ישתתפו למעלה מ-1000 משתתפים שיקבלו חולצת מירוץ, מדליה ותעודת השתתפות, כמו גם כניסה חופשית לקאנטרי קלאב אפק. במירוץ ה-10 ק"מ שיישא אופי של ריצת כביש בעל אופי שטוח, ארבעת הראשונים בקטגוריות גברים ונשים, יזכו בפרסים כספיים של 3000, 2000, 1000 ו-500 שקלים בהתאמה. שלושת הרצים/ות שיסיימו במקומות הראשונים יזכו גם בגביע.

המירוץ שההרשמה אליו הוארכה עד יום שלישיב-12:00, יוזנק ב-17:00 מרח' האצל (בסמוך ל"פארק חי"), שם הוא גם יסתיים, יעבור ברחובותיה של קריית ביאליק. עד עתה נרשמו למירוץ ל-10 ק"מ כ-240 משתתפים כשהבכירים שבהם הם דנה לוין מאתלטי אורן השרון שסיימה רביעית במרחק הזה באליפות ישראל (מסלול). לוין צפויה לקבל פייט מיערה זנגי שניצחה בשני מרוצי פתיחת העונה, בחצי מרתון פארק גני יהושע ובמרוץ רחובות.

גם הטריאתלטית פאני בייסרון שזכתה בזהב הקבוצתי במשחקים האולימפיים לנוער בסינגפור במקצוע הטריאתלון, תשתתף בתחרות. דועא סלימן חטיב, אלופת ישראל ב-800 מ' וב-1,500 מ' וחברת הנהלת איגוד האתלטיקה תנסה ללכת על אחד הפרסים הראשונים, אם כי קשה לראות אותה זוכה במרוץ במרחק בו היא איננה מתמחה.

בין הגברים הבולטים יהיו נעים מוהנד ממכבי גרין ת"א שסיים במקום ה-14 בין הגברים באליפות ישראל (מסלול), יוסף ימהרן מעמותת הצבי, מוטי מזרחי (מנצח מרוץ גליל-ים ורחובות), אקאל אסנקאו, אגזה גואדה ומארו טפרי שיילחמו על התואר והפרסים הראשונים.

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קריית ביאליק: "אני שמח לחדש את המירוץ לאחר שנים ארוכות של הפסקה. המירוץ מהווה שיאה של פעילות ענפה לבריאות הגוף בה נוטלים חלק, מדי יום, אלפים מתושבי העיר". יוסי דואק, המשנה לראש העיר ומנהל המירוץ שהיה אף אחראי לארגונם של עשרת המירוצים הקודמים, אמר: "השנה זה יהיה המירוץ הגדול ביותר, האיכותי ביותר, והיוקרתי ביותר שנערך עד היום".
מארגני המירוץ מבטיחים גם כי חידוש המסורת לא יהיה חד פעמי, וכי המירוץ המתחדש יתוכנן לשנה הבאה לימי חול המועד כדי לאפשר גם את השתתפותם של הרצים שומרי השבת.

סגור